Pavasaris - vestuvių metas. TaÄiau dviem Å¡eimoms Å¡i gegužė buvo ypatinga. DanutÄ— ir Julius TamoÅ¡iÅ«nai vÄ—l prieÅ¡ altorių stojo po 50 bendro gyvenimo metų, o jų dukra Laima su vyru Raimondu - po 25-erių. Dvejos vestuvÄ—s - auksinÄ—s ir sidabrinÄ—s, nors tos deÅ¡imtys metų abiem poroms pralÄ—kÄ— nepastebimai.
TÄ—vai
Nors nuo įsimintinos dienos prabÄ—go pusÅ¡imtis metų, taÄiau atsigręžus atgal iÅ¡ praeities iÅ¡kyla prisiminimai, kurie dabartinÄ—ms kartoms atrodo neįtikÄ—tini. Kiek kantrybÄ—s, iÅ¡tvermÄ—s reikÄ—jo tuomet turÄ—ti, kad nepalūžtų, mylÄ—tų žmones ir gyvenimÄ…?
Danutė Palileikaitė gimė Keršuliškių kaime. Be jos, šeimoje buvo dar 4 broliai, iš kurių du mirė maži - vienas metukų, kitas apie 11 metų sulaukęs. Tėvelis mirė, kai Danutei tebuvo 10 metų, todėl mama nebeleido toliau mokytis, nes reikėjo padėti namuose. Gabi mokslams mergaitė nešiojo paštą, išmoko siūti, o mokytis vis nebuvo kada, nes suaugusių į 5 klasę nebepriimdavo, o važiuoti į Kupiškį buvo toli.
Gana liÅ«dna ir Juliaus TamoÅ¡iÅ«no vaikystÄ— bei jaunystÄ—. Jo tÄ—vas Povilas TamoÅ¡iÅ«nas buvo apylinkÄ—s pirmininkas, ir manoma todÄ—l, kad buvo gavÄ™s žemÄ—s, 1945 metais abu su žmona Valerija suÅ¡audÄ— ir įmetÄ— į Å¡ulinį. Nors žinoma, kas žudÄ—, įtariama, kad neapsieita be giminių pavydo, Å¡i tema yra skaudi bei nelieÄiama pokalbių metu ir dabar.
Trys vaikai, žuvus tÄ—vams, persikÄ—lÄ— į KerÅ¡uliÅ¡kių kaimÄ… - paauglius brolius priglaudÄ— teta su vyru, o Å¡eÅ¡iolikmetÄ— sesuo dirbo pas Å«kininkus. Broliai pradÄ—jo mokytis AkmenytÄ—s pradinÄ—je mokykloje ketvirtoje klasÄ—je. DanutÄ— PalileikaitÄ— ten lankÄ— treÄiÄ… klasÄ™.
Mokykloje Danutė brolių dvynių Tamošiūnų kaip ir visi kiti neatskirdavo. Tik po armijos vaikinai pasikeitė - Vilius armijoje gavo į nosį, todėl ji liko kreiva. Pasikeitė dvynių ir plaukų spalva. Juliaus buvo šviesesni ir prigulę, o Viliaus - tamsesni ir papurę.
Grįžę iÅ¡ Armijos broliai pasiskolino 700 rublių ir ByÄiuose nusipirko lÅ«Å¡nelÄ™. Po metų pradÄ—jo lieti pamatus naujam namui. O kai yra pastogÄ—, reikia ir naujos Å¡eimininkÄ—s.
DanutÄ— PalileikaitÄ— ir Julius TamoÅ¡iÅ«nas 1961 metų gegužės 13 d. susituokÄ— KupiÅ¡kio bažnyÄioje, po savaitÄ—s, gegužės 20 d. - santuokÄ… įteisino CivilinÄ—s metrikacijos biure. Tuomet, prieÅ¡ 50 metų, Danutei buvo beveik 25-eri, o Juliui - 28 metai.
Abu jauni žmonÄ—s matÄ— daug vargo, todÄ—l jų nebaugino ateities rÅ«pesÄiai, nes gyvenimo pradžiai turÄ—jo pasogai gautÄ… karvutÄ™, Å¡eÅ¡ias viÅ¡tas, Å¡unį MurkÄ… ir...700 rublių skolÄ….
VestuvÄ—s tuomet buvo smagios. PirmÄ… dienÄ… visi Å¡ventÄ— pas Palileikas, sekmadienį puota laukÄ— pas BalÄiÅ«nus, po kurios pavakare atvažiavo į ByÄius. ÄŒia namų saugoti paliktas Povilas GabrÄ—nas, belaukdamas jaunavedžių, pusÄ™ palikto alaus iÅ¡gÄ—rÄ—. Smagi tuomet buvo ir pati kelionÄ—. Su "Pobieda" jaunuosius veždamas Povilas Å telemÄ—kas įklimpo kaimo purvyne.
Po vestuvių Julius dirbo, o Danutė prižiūrėjo namus. Kitą pavasarį 1962 m. balandžio 6 d. sulaukė pirmagimės Laimos, o po septynerių metų - sūnaus Gedimino.
Laikas nenumaldomai skaiÄiuoja metus, dabar TamoÅ¡iÅ«nai savo namuose sulaukia ne tik vaikų, bet ir trijų anÅ«kų: Mildos, Simo ir Egidijaus.
Vaikai
Vyriausioji DanutÄ—s ir Juliaus TamoÅ¡iÅ«nų dukra Laima savo Å¡eimÄ… sukÅ«rÄ— prieÅ¡ 25-erius metus. "Tuomet per vestuvių rÅ«pesÄius pamirÅ¡ome, kad tÄ—veliai Å¡venÄia bendro gyvenimo sidabrinį jubiliejų, - sakÄ— L. DuoblienÄ—. - Dabar į tÄ… paÄiÄ… bažnyÄiÄ… vieni sugrįžome po 50, kiti po 25-erių metų."
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.