Po daugiau nei 21 metų atsisveikinome su litu. Nuo 2015 metų sausio 1-osios nacionalinę Lietuvos valiutą litą pakeitė oficialus Europos Sąjungos piniginis vienetas – euras. Pinigų pasikeitimas – nemaža sumaištis ir šalies gyventojams, ir prekybininkams. Pasidomėjome, kaip pirmosiomis naujosios valiutos cirkuliavimo dienomis nepasimesti skaičiuojant naujus pinigus sekėsi kupiškėnams.
Eurą pasitiko ramiai
Nauja valiuta nėra lengvas ir paprastas dalykas, tačiau eurai – jau mūsų piniginėse. Pirmas dvi šių metų savaites dar cirkuliuos dvi valiutos – ir litai, ir eurai, bet grąža jau bus atiduodama tik eurais.
Tikriausiai daugeliui netikėta savo sąskaitoje išvysti gerokai mažesnę pinigų sumą eurais, nelengva bus priprasti ir prie naujų kainų, kurios tik atrodo gerokai mažesnės. Kitų eurą įsivedusių šalių patirtis rodo, kad pokyčiai, susiję su nauja valiuta, jaučiami tikrai ne mėnesį ar du. Tikriausiai apsipirkdami mintyse dar ilgai eurus versime į litus.
Pirmąją Naujųjų metų dieną prie vieno didžiųjų Kupiškio prekybos centrų buvo gana ramu. Jokių eilių prie bankomatų nesimatė. Pakalbinta prekybos centro kasininkė teigė, kad daugelis pirkėjų dar atsiskaito litais, tačiau kelis klientus aptarnavo ir eurais. Buvo atsiskaitančių banko kortelėmis. „Žmonės atidūs, skaičiuoja. Darbas vyksta sklandžiai, tačiau lėčiau nei įprastai“, – kalbėjo kasininkė.
Naujas euro monetas atidžiai apžiūrinėjo ir aptarinėjo jaunimas. Iš prekybos centro išėję kupiškėnai džiaugėsi, kad parduotuvėje atsiskaitoma be jokių trukdžių.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.