Vytautas Jasinskas, skulptorius, Tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkas, birželio 1 d. šventė 60-metį. Ta proga Kupiškio etnografijos muziejuje nuo birželio 9 d. pradės veikti jo personalinė paroda, kurios iškilmingas atidarymas bus birželio 14 d., 15 val.
Pažintis su akmeniu
V. Jasinskas gimė Pasvalio rajone, Rinkūnų kaime, darbininkų (vidutiniokų) šeimoje. Tėvas buvo ištremtas į Vorkutą. 1950 m. V. Jasinsko šeima apsigyveno Kurapkiškių buvusiame kaime, netoli Šimonių girios. Keleri metai gyventa Adomynėje, o vėliau Kupiškyje. Vytautas mokėsi tuometinėje Vlado Rekašiaus vidurinėje mokykloje, o jam geriausiai sekėsi matematika, piešimas, braižyba. Įspūdį paliko piešimo mokytojas P. Čepas. Skulptoriaus vaikystės prisiminimuose - talkininkavimas tėvui mūrijant krosnis, nors tas amatas jam ir "nelipo". Vėliau baigta Panevėžio 28-oji profesinė technikos mokykla, įgyta mašinų derintojo specialybė, tarnauta sovietinėje armijoje. V. Jasinskas dirbo Panevėžio "Ekrane", bet nebuvo patenkintas darbu, todėl grįžo į Kupiškį. "Nenorėjau gyventi bendrabutyje, svajojau turėti savo namą", - dalijosi prisiminimais skulptorius. Pažintis su akmeniu prasidėjo nuo darbo Kupiškio buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate, paminklų dirbtuvėse, kur buvęs sunkus rankų darbas. Vytautas atsiminė, jog jau darbo pradžioje iš akmens iškaldavo gėlę ar vazą prie paminklo. Po 2-3 darbo metų gavo pasiūlymą kalti ne tik paminklus, bet ir skulptūras. "Kaip tik tuo metu mano vaikas baigė vaikų darželį, - pasakojo skulptorius. - Buvo tradicija ką nors ta proga padovanoti, tai padariau skulptūrą "Vėjelis" ir padovanojau".
Planuose - skulptūrų parkas Jūrmaloje
KalbÄ—damas apie skulptoriaus keliÄ…, V. Jasinskas pasakojo, kad apie 1988 m. buvo pakviestas į Å alÄininkų rajonÄ…, PuÅ¡konių kaimÄ…, kurti skulptÅ«rų parko, tuomet sukÅ«rÄ— skulptÅ«ras "SkruzdÄ—lÄ—" ir "Sodžius", o vÄ—liau ir vadovavo visiems tÄ… parkÄ… kÅ«rusiems meistrams. Ponas Vytautas yra dalyvavÄ™s ir dalyvauja kasmetinÄ—se tautodailininkų parodose KupiÅ¡kyje, Panevėžio regione, KupiÅ¡kyje yra suruoÅ¡Ä™s dvi asmenines parodas, taip pat jo darbai puikavosi Panevėžyje, RokiÅ¡kyje, Pasvalyje. Skulptoriui teko savo akmens darbus pristatyti ir PrancÅ«zijoje, tarptautinÄ—je parodoje, kur nebuvo daugiau eksponuojama akmeninių skulptÅ«rų. PrancÅ«zams jos patikusios. "Ä®domiausia, kad iÅ¡ kalnų Å¡laito su sodybos, kurioje vieÅ¡Ä—damas PrancÅ«zijoje gyvenau, savininku nuritinome akmenį, o per pusdienį padariau skulptÅ«rÄ… ir jam padovanojau. SkulptÅ«ra ir dabar puoÅ¡ia prancÅ«zo gyvenamÄ…jÄ… aplinkÄ…", - pasakojo menininkas. Jis stengiasi savo aplankytose vietose palikti atminimui po skulptÅ«rÄ…. Tokių jo darbų yra Å ventojoje, JÅ«rmaloje. "JÅ«rmaloje yra jÅ«ros krantas, kuriame gausu didelių akmenų - iÅ¡skaptavau iÅ¡ akmens moterį, - pasakojo V. Jasinskas. - Dar vienÄ… moters skulptÅ«rÄ… planuoju padaryti ir sukviesti latvių meistrus, kad vandenyje, jÅ«roje, gimtų skulptÅ«rų parkas".
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.