Specialiai “Kupiškėnų mintims†iš Niujorko (JAV)
(Tęsinys. Pradžia Nr. 53)
Galų gale su viza kišenėje ir antiteroristinės grupės palaiminimu žmogus sėdi lėktuve ir svajoja apie Niujorko dangoraižius, bet jų gali ir nepamatyti.
Turint pakankamai pinigų, geriau skristi verslo klasės salone, kur daugiau komforto. Šiaip ar taip lėktuve tenka praleisti aštuonias valandas. O tai reiškia, kad kūnas dviejose vietose sulankstytas 90 laipsnių kampu. Beveik tiesi nugara ir sulenktos per kelius kojos komforto tikrai nežada. Pasiseka tam, kuris neturi kaimynų – daugiau vietos pajudėti.
SvajonÄ—s pildosi arba … žlunga NÄ— karto neskridusiam lÄ—ktuvu kartu su amerikieÄiais gali bÅ«ti nejauku nuo jų betarpiÅ¡ko bendravimo. Gali pasirodyti, kad JAV gyventojams tikrai įdomus kaimyno lÄ—ktuve gyvenimas, taÄiau jie tik stengiasi bÅ«ti mandagÅ«s. IÅ¡ tikrųjų Å¡ios Å¡alies pilieÄiai sugeba susikurti sau komfortÄ… dažnai, atrodytų, neįmanomomis sÄ…lygomis.
Taigi niekas nesistebi beveik sau panosÄ—je pamatÄ™s basas amerikieÄio vyro kojas, sukeltas ant laisvos tarp keleivių sÄ—dynÄ—s. Jis kone visÄ… keliÄ… jas masažuoja ir nesuka sau galvos kÄ… pamanys kaimynai. AmerikieÄiai - ypaÄ Å¡variai gyvenantys žmonÄ—s, tad prakaito kvapo neužuosi.
Keleiviai, skrendantys grupelÄ—mis, garsiai kvatojasi, dalijasi kelionÄ—s įspÅ«džiais ir net nesiruoÅ¡ia nusnÅ«sti. Daugiausia tarp jų – pensininkių moÄiuÄių, kurios jau atidirbo savo gyvenimo dalį ir dabar keliauja per pasaulį. Joms laiko juostų skirtumai nÄ— motais, o nusnÅ«sti jos gali bet kokiame vieÅ¡butyje. Tad lÄ—ktuvas tik viena vieta gerai praleisti laikÄ…. Jos geria vaistus, laiku laÅ¡inasi laÅ¡elius į akis ir ausis, papraÅ¡o kaimynų palaikyti buteliukus. Be to, Å¡ios senolÄ—s beveik nesinaudoja bagažo paslaugomis, o visÄ… savo mantÄ… tempiasi į lÄ—ktuvo salonus, užgriozdindamos praÄ—jimus, kiÅ¡a jÄ… po kitų keleivių sÄ—dynÄ—mis arba tiesiog po jų kojomis. Bendrakeleiviai nedrįsta priekaiÅ¡tauti garbaus amžiaus damoms ir visÄ… keliÄ… kenÄia diskomfortÄ….
Kaip jau minėjau praėjusiame rašinyje, kiekvienam atvykusiajam dar teks bendrauti su JAV Imigracijos ir natūralizacijos tarnybos pareigūnais. Tai paskutinis filtras, žengiant į svajonių šalį.
Å ios tarnybos darbuotojai elgiasi be ceremonijų, gali Å¡aukti, iÅ¡vadinti ne itin maloniais žodžiais ir stengtis bet kokiais bÅ«dais priversti pasakyti tiesÄ…: “Taip, pone, aÅ¡ atvykau dirbti… nelegaliaiâ€.
AiÅ¡ku, tokių kvailių nepasitaiko, todÄ—l patys pareigÅ«nai ieÅ¡ko bent menkiausios spragos, kuri bÅ«tų priežastis iÅ¡siųsti namo kiekvienÄ… potencialų nelegalÄ…. Taigi, prieÅ¡ rengiantis skristi į JAV, ne tik patiems bÅ«tina iÅ¡mokti visÄ… pasitinkanÄiojo biografijÄ…, bet ir pastarasis turi žinoti atvykstanÄiojo gimimo metus, vaikų skaiÄių, darbovietÄ™ ir turtinÄ™ padÄ—tį. Žodžiu, reikia Å¡iuos pareigÅ«nus įtikinti, kad žmogus, pas kurį vyksta sveÄias, toks Å¡iam artimas, jog be jo tiesiog negali gyventi. TaÄiau ir to nepakanka – reikia turÄ—ti nemažai pinigų, kad įrodytum, jog gali pragyventi Amerikoje pusmetį.
Bendraujant su nurodytos tarnybos pareigūnais, pravartu reikalauti vertėjo. Skubėti nebėra kur, lėktuvai nebelaukia. Kartais ne taip pavartotas žodis gali būti priežastis keliauti atgal. Geriau nerizikuoti.
Aišku, jei žmogus prašosi atvykti mėnesiui ar savaitei, su juo kalbama kitaip.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.