Jau trečius metus prie motociklo su priekaba vairo sėdasi bei pergales tarptautinėse motokroso varžybose skina Darius Makštelė. Jo porininkas Alius Kavaliauskas šia sporto šaka užsiima jau pusantrų metų. Tačiau abu vyrukai plieninio žirgo jėgą tramdo dar nuo ankstyvos vaikystės.
Vaikystės svajonė
D.Makštelė pasakojo, kad būdamas devynerių norėjęs tapti geru motokroso dalyviu ir jau tuomet važinėdavo mopedu. Jo noro dalyvauti jaunių varžybose nesuprato tėvai ir nesutiko išleisti sūnų į lenktynių trasą. Taip jo svajonę teko atidėti dvidešimčiai metų.
Meilė motociklams atgijo, kuomet jį draugas vėl pavėžino minėtąja transporto priemone. Pagaliau ir pats nusipirko išsvajotąjį bei prieš trejus metus pirmą kartą nuo starto linijos pajudėjo drauge su kitais sporto mylėtojais. Subūrė ir rajono motokrosininkų klubą “Vingis„, kuriame yra dvylika narių iš Alizavos, Skapiškio bei mūsų miesto.
Pamena, kaip pirmą kartą stovint prie starto linijos net rankos drebėjusios. Prisipažįsta, jog ir dabar prieš kiekvieną važiavimą suspurda širdis. Tačiau dalyvauja ne todėl, kad laimėtų, nors, pasak pašnekovo, visuomet yra noras kirsti finišą pirmam. Šiuo atveju svarbiau dalyvauti, parodyti save bei kitus pamatyti. Vadovaujantis pastarąja nuostata ir pralaimėjimo kartėlis lengviau nuslysta.
Brangus sportas permetus atsieina per dešimt tūkstančių
Per trejus metus jam tekę pakeisti kelis porininkus, nes pastarieji nenorėję aukoti šeimai skirto laiko, galbūt koją pakišo per didelės finansinės išlaidos.
O kišenę dažnai tekdavo pakrapštyti ir kaip tam avinėliui pasipurtyti. “Minėtasis hobis brangus. Pradedantiems reikia apsaugų (kurios kainuoja apie 500 Lt), krosinių batų (700 Lt), šalmo (900-1500 Lt), specialių akinių (100 Lt) na, ir žinoma motociklo. Darius už savąjį paklojo 2800 Lt. Per kiekvienas varžybas reikia išleisti daugiau nei pusantro šimto litų įvairiems tepalams, degalams. Viskas priklauso nuo finansų, jei būtų daugiau galimybių įsigyti geresnių detalių ir laimėjimų - rezultatai būtų geresni,„ – sakė motokrosininkas. Kiek yra tekę pinigų išleisti, net bijo suskaičiuoti, nes ypatingai šiais metais dalyvaudavo kiekvieną savaitgalį vykusiose varžybose, žinoma, neskaičiavo treniruočių išlaidų. Per metus išeina apie dešimt tūkstančių litų.
Žmonos to nesupras
Paklausus abiejų vyrukų, kodėl ryžtasi sėsti už motociklo vairo, išleisti krūvas pinigų ir dar prisirinkti mėlynių bei nusibrozdinti šonus, juokaudami atsakė: “moterys to niekada nesupras, tai mūsų hobis, be kurio neįmanoma išgyventi„.
Dariaus šeima nelabai pritaria, jog jis sėstųsi ant motociklo balno. Tačiau šešerių dukrytė Deimantė meilę plieniniams žirgams pajuto dar anksčiau nei tėtis. Juokaudamas pasakojo, kad jau dabar ją pasodinus drauge sunku nukrapštyti, o pamelavus, kad baigėsi degalai, mažoji eina ieškoti pilnų bakelių, kad tik maitintojas pavėžėtų dar vieną ratelį.
Sėkmės ir nesėkmės
Pirmaisiais metais D.Makštelė važiavo B lygoje keturioliktuoju numeriu. Vėliau nusipirkus geresnį motociklą tapo devintuoju A lygoje, šiais metais startuos jau penkti. Dalyvio numeris gaunamas pagal visų metų varžybų pergalių ir pralaimėjimų rezultatus.
Namuose puikuojasi dvi pirmos ir antros vietų taurės, penki priziniai medaliai, tad pašnekovas skina pergales. O į varžybas susirenka motokroso mylėtojai ir profesionalai iš visos Lietuvos, Latvijos, Rusijos. Su jais gerai pažįstami, nes dažniausia renkasi tie patys, matyti veidai. Anot kalbintųjų, prieš startą, visiems išsirikiavus, konkurencijos ar įtampos nejaučia, nes visi yra geri draugai, kolegos, bendraminčiai, atvykę tik išbandyti savo jėgų.
Skaitykite 1 puslapyje
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.