Akimirkos grožis, Å¡imtosios sekundÄ—s dalies unikalumas, žmogaus ir gamtos simbiozÄ— – visa tai galima iÅ¡vysti treÄiadienį Druskininkuose, mokymo ir informacijos centre-muziejuje „Girios aidas“, atidarytoje fotografuojanÄių miÅ¡kininkų kÅ«rybinių fotodarbų parodoje „Kur giria žaliuoja, ten mano namai“. KupiÅ¡kio miÅ¡kų urÄ—dijai Å¡ioje parodoje atstovauja dviejų autorių - Å imonių girininkijos eigulio Eugenijaus Å ukio bei urÄ—dijos miÅ¡ko naudojimo ir miÅ¡kotvarkos inžinieriaus Virginijaus Stapulionio – fotografijos. Abu fotografuojantys miÅ¡kininkai iÅ¡ parodos atidarymo ir laureatų apdovanojimo grįžo su įvertinimais. Tai jau antroji GeneralinÄ—s miÅ¡kų urÄ—dijos kartu su Druskininkų miÅ¡kų urÄ—dija organizuota fotografuojanÄių miÅ¡kininkų kÅ«rybinių fotodarbų paroda (pirmoji vyko 2004 m.). AntrÄ…kart su savo darbais joje dalyvauja ir minÄ—ti mÅ«sų urÄ—dijos atstovai.
Parodos tikslas, kaip sakÄ— generalinio miÅ¡kų urÄ—do pavaduotojas Zdislovas Truskauskas, – atkreipti visuomenÄ—s dÄ—mesį į žaliÄ…jį gamtos turtÄ… – miÅ¡kÄ…, parodyti jį ir jame vykstanÄius procesus akimis tų žmonių, kurie Å¡ioje terpÄ—je praleidžia daugiausia laiko. TÄ™siama fotografuojanÄių miÅ¡kininkų tradicija džiaugÄ—si ir Druskininkų urÄ—das Viktoras Klimas, „Girios aidas“ įkÅ«rÄ—jas Algirdas ValaviÄius, dabartinis jo vadovas, renginį vedÄ™s Antanas Lankelis.
Pasakų namelį primenanÄiame „Girios aide“ eksponuojama 28 autorių iÅ¡ aÅ¡tuoniolikos Å¡alies urÄ—dijų 110 darbų. Fotografijose - miÅ¡ko kraÅ¡tovaizdis įvairiais metų laikotarpiais, miÅ¡ko atkÅ«rimo, apsaugos darbai, miÅ¡ko augalai, gyvÅ«nai, žaliųjų miÅ¡kų turtai, rekreacinÄ—, miÅ¡ko lankytojams skirta struktÅ«ra. VÄ—liau nuotraukos bus eksponuojamos ir kituose Å¡alies mokymo ir informacijos centruose.
Parodai pateiktus darbus vertino generalinio miÅ¡kų urÄ—do Benjamino Sakalausko pavedimu sudaryta komisija. Komisijos pirmininkas fotomenininkas Algimantas AleksandraviÄius teigÄ— esÄ…s nustebintas, jog su miÅ¡ku susijÄ™ žmonÄ—s turi fotografinį mÄ…stymÄ…, pateikia profesionalius darbus, kurių kai kurie galÄ—tų papuoÅ¡ti ir Fotomenininkų sÄ…jungÄ…. A. AleksandraviÄius fotografijos darbuose pasigedo žmonių, neatsiejamos gamtos dalies. TaÄiau svarbiausia, jog miÅ¡kininkų užfiksuotuose vaizduose atsispindi jų Å¡irdis.
FotografuojanÄių miÅ¡kininkų parodos nugalÄ—toja komisijos nutarimu pripažinta Gelena BinickienÄ—, Trakų miÅ¡kų urÄ—dijos buhalterÄ—, su darbu „IÅ¡ pasakos nužengus“. Antrosios vietos skirtos Stanislovui Mažeikai, Kretingos miÅ¡kų urÄ—dijos Å ernų girininkijos girininkui, bei Algirdui MasaiÄiui, Raseinių miÅ¡kų urÄ—dijos miÅ¡ko naudojimo inžinieriui. TreÄiÄ…jÄ… vietÄ… pelnÄ— taip pat du darbai – Eduardo Å neiderio (Raseinių miÅ¡kų urÄ—dijos ViduklÄ—s girininkijos eigulys) „Susitikimai...“ ir ArÅ«no Å imkaus (TelÅ¡ių urÄ—dijos TelÅ¡ių girininkijos girininko pavaduotojas) „SaulÄ—tekis TelÅ¡ių girininkijoje“.
KupiÅ¡kÄ—nams savo darbais gerai pažįstamas E. Å ukys parodai pateikÄ— penkis įžvalgia miÅ¡kininko akimi ir fotoaparato blykste užfiksuotus kÅ«rinius: „Lietuvos džiunglÄ—s“, „Gyvenimo prasmė“, „Metų naÅ¡ta“, „Namo“ bei „Susipažinkim“. Už pastarÄ…jį darbÄ… E. Å ukiui skirtas paskatinamasis prizas – ilgameÄio ÄŒepkelių rezervato tyrinÄ—tojo, mokslininko, ornitologo Eugenijaus Drobelio knyga „Čepkeliai“ ir generalinio miÅ¡kų urÄ—do padÄ—kos raÅ¡tas.
E. Šukio fotografijose - per pastaruosius porą metų įamžinti Šimonių girios vaizdai. Nuo mokyklos laikų fotografuojantis eigulys teigia, jog su mišku nesusijęs žmogus nesupras, jog kone kiekvienos fotografijose užfiksuotos akimirkos reikia mokėti išlaukti, ją sudėtinga pagauti. Kūrybiniam procesui jis pasitelkia ne technines priemones, o natūralų gamtos apšvietimą. „Kitąmet toje pat vietoje tokio kadro jau nebepagausi“, - sako E. Šukys, kurio nuotraukos, eksponuojamos parodoje, turi savitą dvasią: vienos dvelkia skaidrumu ir lengvumu, kitos prabyla simbolių kalba, kurią papildo autoriaus taikliai parinkti pavadinimai.
KupiÅ¡kio miÅ¡kų urÄ—dijos darbuotojai - ir E. Å ukys, ir V. Stapulionis - tvirtino, jog parodoje eksponuojami jų darbai buvo daryti ne specialiai konkursui, o dÄ—l savÄ™s, negalvojant apie parodos-konkurso tematikÄ…, tam tikrus standartus ar pan. Beje, V. Stapulionio nuotraukos nepraslydo pro komisijos pirmininko, vieno iÅ¡kiliausių Lietuvos fotomenininkų A. AleksandraviÄiaus akis. Jis V. Stapulioniui, pavadinÄ™s jį medžiotoju fotoaparatu (parodoje eksponuojamuose jo kÅ«riniuose – plaukiantis žaltys, paukÅ¡Äių gyvenimas), įteikÄ— savo fotoalbumÄ… „Veidrodžio pusė“. „Fotografavimas – tai hobis, reikalaujantis daug laiko. Fotoaparatas visada mano kiÅ¡enÄ—je“, - sakÄ— urÄ—dijos darbuotojas.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.