Liga lyg nekviesta vieÅ¡nia gali nelauktai užklupti ir jaunÄ…, ir senÄ…. Taip beveik prieÅ¡ devynerius metus nutiko kupiÅ¡kÄ—nui Mindaugui PapuÅ¡kai. Jaunas vyras dÄ—l stuburo negalavimų nebegalÄ—jo net kibiro vandens paneÅ¡ti. Å iuo metu jis jauÄiasi gerai. TaÄiau tai ne tik vaistų ir tradicinÄ—s medicinos dÄ—ka.
M.PapuÅ¡ka prisipažino, kad dÄ—l stuburo skausmų į gydytojus kreipÄ—si ne iÅ¡ karto, o tik tuomet, kai pajuto, jog nebegali atsistoti. Teko atsisakyti įprasto veterinarijos gydytojo darbo. Medikai be jokių kalbų jį dviem savaitÄ—ms paguldÄ— į ligoninÄ™. Jam buvo diagnozuota osteochondrozÄ— (stuburo slankstelio kremzlÄ—s pažeidimas), radikulitas (juosmens nervų Å¡aknelių uždegimas) ir dar kažkas panaÅ¡aus, tiksliai nebeatsimenÄ…s. Po gydymo vaistais jis pasijutÄ™s geriau. TaÄiau dÄ—l jų vartojimo atsirado skrandžio negalavimų. Juk vaistai vienÄ… dalykÄ… gydydami, kitÄ… neretai gadina.
Praslinkus dvejiems metams M. PapuÅ¡kai stuburo skausmai atsinaujino. VyriÅ¡kis pradÄ—jo mÄ…styti, kÄ… toliau reikÄ—s daryti. Tiesa, masažai, vaistai jį vÄ—l pastatydavo ant kojų, bet tik laikinai. Tuo metu viename laikraÅ¡tyje jis aptikÄ™s skelbimÄ…, kad Panevėžyje rengiami kursai apie SU DŽOK gydymo metodÄ…. KartÄ… juose apsilankÄ™s, į ten skelbiamas tiesas pažiÅ«rÄ—jÄ™s gana skeptiÅ¡kai. AtrodÄ— neįtikÄ—tina, kad spaudant tam tikrus taÅ¡kus delnuose ir pÄ—dose galima pagerinti savijautÄ…. TaÄiau iÅ¡girsta informacija jo galvoje visgi užsifiksavo. „PradÄ—jau laisvalaikiu maigyti rankoje tuos taÅ¡kus, kurie veikia stuburÄ…. Netrukus pastebÄ—jau, kad savijauta pagerÄ—jo. IÅ¡kart tai nebuvo labai ženklus pagerÄ—jimas, bet kibirus neÅ¡ti jau galÄ—jau“, - dalijosi patirtimi paÅ¡nekovas. Tokie pastebÄ—jimai M. PapuÅ¡kÄ… paskatino įsigyti literatÅ«ros apie SU DŽOK terapijÄ…. Jis prisiminÄ—, kad jaunystÄ—je panaÅ¡iais negalavimais skundÄ—si ir jo mama. Tad jos paklausinÄ—jÄ™s, kaip ji gydÄ—si, nes tuomet vaistų pasirinkimas buvÄ™s labai menkas. Mama papasakojusi, kad jos draugÄ— sibirietÄ— jai patarusi nueiti į miÅ¡kÄ…, susirasti skruzdÄ—lynÄ…, įsikÅ«rusį prie tam tikros rÅ«Å¡ies beržo ir „atsignybti“ jo dalį. ParsineÅ¡tÄ… į namus tÄ… skruzdÄ—lynÄ… reikÄ—jo vonioje užplikyti verdanÄiu vandeniu. KÅ«nui prisipratinus prie to vandens dar buvo į voniÄ… dedami ir karÅ¡ti akmenys. Po tokių maudynių mama susisukdavo Å¡iltai į antklodes. IÅ¡bandytas toks liaudiÅ¡kas metodas jÄ… ilgai gelbÄ—jo nuo stuburo negalavimų. Žinoma, tai drastiÅ¡kas metodas ir už tokį skruzdÄ—lynų naikinimÄ… dabar galima susilaukti aplinkosaugininkų sankcijų.
Kad tokių problemų žmonėms nekiltų, galima pasiieškoti daug efektyvesnių savijautos gerinimo metodų. Pradėjęs labiau gilintis į SU DŽOK terapiją, M. Papuška sako supratęs, kad jis tikrai yra efektyvus. „Tai labai paprasta, todėl atrodo neįtikėtina, jog būtų tiesa“, - sako pašnekovas.
SU DŽOK terapijos metodÄ… sugalvojo Pietų KorÄ—jos mokslininkas, profesorius Pak Dže Vu. KorÄ—jieÄių kalba „su“ reiÅ¡kia plaÅ¡taka, o „džok“ - pÄ—da. Å io metodo esmÄ— – taÅ¡kinis plaÅ¡takų ir pÄ—dų masažas. M. PapuÅ¡ka labai daug informacijos pasisÄ—mÄ™s iÅ¡ ArÅ«no JonuÅ¡kio sudarytų ir iÅ¡leistų SU DŽOK pamokų apraÅ¡ymų. Jų įvade teigiama, jei kokiame nors organe ar kÅ«no dalyje atsiranda nukrypimų, jų taÅ¡kai delnuose ir pÄ—dose tampa skaudÅ«s. Veikiant Å¡iuos taÅ¡kus, elektromagnetinÄ— banga siunÄiam į atitinkamÄ… kÅ«no dalį ar organÄ…, Taip įsijungia organizmo savireguliacijos mechanizmas, vyksta harmonizacijos regeneracijos procesai. Tai natÅ«ralus savipagalbos ir profilaktikos metodas.
Kad rastume tuos skausmingus taÅ¡kus, anot M. PapuÅ¡kos, reikia diagnostinÄ—s lazdelÄ—s, buko pieÅ¡tuko arba delnÄ… ar pÄ—das spaudyti rankos pirÅ¡tais. Galima paimti į delnÄ… nefritinį akmenį ir gniaužyti. Taip bus veikiami visi delno taÅ¡kai. Tiems tikslams naudojamas ir aplikatorius su krÅ«va adatÄ—lių, rutuliukas. IÅ¡ ko jie bus pagaminti – nesvarbu. Svarbiau, kad veiktų kuo daugiau plaÅ¡takos ir pÄ—dos taÅ¡kų. SU DŽOK paÅ¡nekovui labiausiai patinka dÄ—l to, kad jam nereikia daug laiko. Atkrinta ilgas laukimas eilÄ—se prie gydytojų kabinetų, cheminių preparatų vartojimas. AiÅ¡ku, Å¡is gydymo metodas nÄ—ra panacÄ—ja ir vienintelis gydymo bÅ«das. TaÄiau kaip pagalbinÄ— ir palaikomoji priemonÄ— tausojant savo sveikatÄ… tikrai pasiteisina. Yra pastebÄ—ta, kad žmonÄ—s, dirbantys fizinį darbÄ…, yra sveikesni (labiau yra stimuliuojami jų taÅ¡kai delnuose). DÄ—l tos paÄios priežasties labai sveika vaikÅ¡Äioti basomis. PÄ—dų nuospaudos jau signalizuoja apie kažkokias organizmo bÄ—das.
M. Papuška įsitikinęs, kad padėti sau pirmiausia turi norėti pats žmogus. Pakeisti netinkamą gyvenimo būdą reikia ir valios, ir užsispyrimo.
PaÅ¡nekovas tvirtino, kad SU DŽOK metodas jam asmeniÅ¡kai yra gerai. Pernelyg brukti jį kitiems nÄ—ra linkÄ™s. „Atradau jį sau. Man padeda. Ir tiek. Apie trejus metus jauÄiuosi pakankamai gerai. Galiu ir sunkiau neÅ¡ti. Net pats kojines apsimaunu (o negalÄ—jau!). Gydytojų taip pat neignoruoju. Jie gydo pagal esamas metodikas. Man padÄ—jo ir masažai, ir fizioterapijos procedÅ«ros. Tik tam reikia laiko, o taÅ¡kiniam pÄ—dų ir plaÅ¡takų masažui – praktiÅ¡kai ne“, - apibendrino mÅ«sų paÅ¡nekesį M. PapuÅ¡ka.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.