Net dvi stambios sportinės varžybos – tarptautine taip ir netapusi Kupiškio marių regata, kai mūsiškius “išdūrė„ taip ir neatvykusi latvių komanda bei atviras Lietuvos triatlono čempionatas buvo tikra parodija ir patyrė visišką fiasko. Apie tai kalba ne tik eiliniai sirgaliai, kai kurie varžybose dalyvavę sportininkai, bet ir žymūs rajono verslininkai, politikai.
Blogas oras prilygo prastam organizavimui
Dabargi belieka kaltinti netinkamą čempionatui metą, blogą orą ir, žinoma, prastą organizavimą. Kur tai matyta, kad pagrindinis šio čempionato rengėjas prie derybų stalo su rajono vadovais susėstų kelios dienos (berods rugpjūčio 30-ąją) iki prasidedant pačiam čempionatui.
Tiesa, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Žilvino Aukštikalnio, dėl netinkamo laiko varžyboms pagrindinio jų organizatoriaus Vidmanto Urbono kaltinti nedera. Buvo nutarta, kad birželis, kurio metu buvo pageidaujama rengti čempionatą, ir taip kupinas renginių – “Sielos ilgesys„, “Lingaudala„. Visus įvykius koncentruoti į vieną vasaros mėnesį būtų lyg ir netikslinga. Priminsime, kad pernai žymiai geriau pasisekęs triatlono čempionatas ir buvo surengtas birželio mėnesį. Tačiau geranoriškumo šiam renginiui nestigo ir šiais metais. Rajono Taryba jam surengti skyrė 20 000 Lt.
Su nostalgija prisimenamas pernykštis triatlono čempionatas
Ar šiais metais prie renginio prisidėjo privatus kapitalas, lieka nežinoma, nes taip ir neišvydome jokių rėmėjų logotipų. Pernai ėmęsis iniciatyvos, kad triatlonas iš Panevėžio atkeliautų į Kupiškį, ROTARY klubo prezidentas Rimantas Kevalaitis tąkart pats subūrė ir įtikino verslininkus, kad reikia tokias prestižines varžybas solidžiai organizuoti ir paremti. Jis pats ir prikalbino V. Urboną, kad triatlonas iš Aukštaitijos sostinės persikeltų į Kupiškį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, garsėja išties gerai vertinama trasa. Tąkart R. Kevalaitis, kaip triatlono čempionato mūsų mieste iniciatorius, varstė ir Savivaldybės duris, ne kartą su renginio organizavimu susijusias detales ten aptarė ir su pačiu V. Urbonu. Gal todėl praėjusių metų varžybos sulaukė nemenko pripažinimo tarp sirgalių, puikius atsiliepimus apie trasą ir patį varžybų organizavimą išsivežė ir čempionato dalyviai.
R. Kevalaičio paklausus, kaip jis vertina šių metų čempionatą, vyras neslėpė apmaudo: “Nėra ką vertinti!„ Net ieškoti tekę varžybų organizatorių. O tai jau visiškas fiasko. Daugelis žmonių taip ir nesužinojo apie tai, kad rugsėjo 2 d. Kupiškyje vyks atviras Lietuvos triatlono čempionatas, be to, pasak R. Kevalaičio, netinkamas metas buvo pasirinktas ir jo organizavimui.
Sutaupyta prasto oro sąskaita
Savivaldybės administracijos direktorius Ž. Aukštikalnis tvirtina, kad atsižvelgus į organizacinius trūkumus, į prastas oro sąlygas, triatlono čempionato programa buvusi kiek pakoreguota, todėl visi šiam renginiui skirti 20 000 Lt nebuvę išnaudoti. Be abejo, tinkamiausias metas tokioms žaidynėms - birželio mėnuo, betgi jis, kaip jau buvo minėta, ir taip buvo perpildytas renginių. Tad dėl netinkamos triatlono čempionatui datos pasirinkimo kaltę prisiimanti rajono Savivaldybė. Bet Ž. Aukštikalnis neabejoja, kad tokio masto varžybos turi vykti Kupiškyje ir garsinti miestą, be abejo, tam reikia sukurti tinkamą infrastruktūrą. Kol kas vis dar iškyla nemažai problemų, kur dalyvius apgyvendinti, kur jiems suteikti normalų maitinimą. Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus, tokios varžybos, kaip triatlonas Kupiškyje, galėtų vykti kaip tam tikras pasiruošimo olimpinėms žaidynėms etapas.
Skeptiškas vertinimas
Ypač skeptiškai triatlono čempionatą ir Kupiškio marių regatą įvertino rajono Tarybos narys Dangirdas Mikšys. Pasak jo, susidaro įspūdis, kad triatlono čempionatas ir prieš tai vykusi Kupiškio marių būriavimo regata buvo skirta tik sportininkams ir Kupiškio rajono valdžios atstovų pasireklamavimui. Ramybės politikui neduoda ir tie 20 000 Lt, kurie, pasak jo, nežinia kam ir kaip buvo panaudoti. Tiesa, sportininkai gavę kažkokius vokelius, bet kas juose slypėjo ir po kiek to gero ten buvę, viešai nebuvo prabilta. D. Mikšys kaltina ir rajono sporto funkcionierius, kurie eilinį kartą nesugeba, kaip reikiant surengti panašaus masto varžybų bei čempionatų. Šį darbą, pasak rajono Tarybos nario, turi dirbti išmanantys ir savo energijos nebijantys aukoti žmonės.
Panašiai mąsto ir Rimantas Kevalaitis. Jo manymu, tokio masto renginius turi organizuoti profesionalai, savo dalyko žinovai, geriau jau sumokėti pinigus sugebantiems organizatoriams nei juos švaistyti nevykusiai ir neplaningai.
Be kaltės kalti
Nemažai strėlių ir dėl abiejų renginių (marių regatos ir triatlono) reklamos trūkumo, teisingiau pasakius dėl visiško jos nebuvimo ir dėl kitų organizacinių nesklandumų, teko Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centrui bei jo direktoriui Zigmui Paulauskui. Teisindamasis, kad atvirą Lietuvos triatlono čempionatą jam vertinti būtų neetiška, Z. Paulauskas visgi nuo šio renginio atsiribojo. Rungtynes jis stebėjo tik kaip vienas iš negausių eilinių žiūrovų. Pasak jo, čempionato organizavimu užsiėmė Lietuvos triatlono federacija bei Panevėžio triatlono klubas su V. Urbonu priešakyje. Taigi išeitų, kad jie patys labai provincialiai ir neatsakingai pažiūrėjo į varžybas. Z. Paulauskas čempionato organizavimui nė vieno cento negavo ir nė vieno neišleido. Paprašytas pagelbėti centro direktorius geranoriškai pasirūpino Baltarusijos sportininkų apgyvendinimu ir su ugniagesiais gaisrininkais susitarė dėl budinčių valčių. Tuo jo veiklos baras užsibaigė. Jis nebuvo kviestas ir teisėjauti čempionatui. Pasak Z. Paulausko, apie tai, kad triatlono čempionatas išties įvyks, jis prieš tris dienas sužinojo tik iš informacijos, išspausdintos “Kupiškėnų mintyse„.
Šautuvas kabojo, bet neiššovė
Apmaudu, bet dėti taško visoje šioje istorijoje negalima. Du galėję tapti prestižiniais renginiai - Kupiškio marių regata ir atviras Lietuvos triatlono čempionatas - neprisidėjo prie Kupiškio vardo populiarinimo. Ir vėl eilinį kartą mes iššaudėme tuščiais šoviniais. Jei jau nebuvo pasirūpinta, kad šie renginiai rastų nors kokį atgarsį respublikinėje žiniasklaidoje (kita vertus, kaip jie ten gali patekti, kai čempionatas, lyg grybas po lietaus išdygsta prieš kelias dienas. – Aut. past.), tai bent jau būtų pasirūpinta, jog atvirą Lietuvos triatlono čempionatą būtų įamžinusi Aukštaitijos televizija. O gal Kupiškis nėra jos (Aukštaitijos) dalis. Viena aišku, renginius turi organizuoti tikri profesionalai. Tuomet ir Kupiškio vardas pagaliau nuskambės per nacionalinę televiziją, suras savo vietą ir respublikinėje spaudoje. Ir eiliniam žmogui aišku, jog tai tinkama priemonė investicijoms sulaukti ar bent jau save priminti.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.