PraÄ—jusį Å¡eÅ¡tadienį, per paÄiÄ… javapjÅ«tÄ™, Alizavos kaimo bendruomenÄ—s nariai iÅ¡siruoÅ¡Ä— į smagiÄ… pažintinÄ™ kelionÄ™. TÄ…dien buvo suplanuota aplankyti Vilnių, Trakus ir KernavÄ™.
Kaip teigÄ— bendruomenÄ—s pirmininkas Bronius Kaminskas, pagal jos tarybos parengtÄ… projektÄ… lÄ—Å¡as iÅ¡vykai skyrÄ— rajono SavivaldybÄ—, kuri apmokÄ—jo ir ankstesnÄ™ kaimo bendruomenÄ—s narių kelionÄ™ į Å ukionis (Biržų r.). Ir šįkart keliauninkus parÄ—mÄ— Seimo narys Viktoras RinkeviÄius. Anksti palikÄ™ namus, alizaviÅ¡kiai džiaugÄ—si numatomu geru oru. Pilnas autobusas (iÅ¡ viso 37 žmonÄ—s) klegÄ—jo nuo linksmų kalbų, jaunatviÅ¡ko juoko, dienos planavimo. Geros nuotaikos ir energijos nestokojantis bendruomenÄ—s vadovas tiek vaikams, tiek vyresniesiems siÅ«lÄ— nepraleisti progos apsilankyti Vilniaus katedros požemiuose, po kuriuos vedžioja gidas.
Istorinio pobÅ«džio kelionÄ—je susivokti padÄ—jo kupiÅ¡kÄ—nas istorikas Aurimas Martinka. Ties Å imonimis prisijungÄ™s prie alizaviÅ¡kių, jis įdomiai pristatÄ— Lietuvos sostinių istorijÄ…. Ne vienas buvo pamirÅ¡Ä™s, kad mÅ«sų Å¡alis per visÄ… savo gyvavimo laikotarpį turÄ—jo 5 sostines: VorutÄ…, KernavÄ™, Vilnių, Trakus, KaunÄ…. Sostinių vieta kito pagal tai, kur apsigyvendavo Å¡alį valdantys didieji kunigaikÅ¡Äiai: Traidenis – KernavÄ—je, Gediminas – prie VilnelÄ—s, KÄ™stutis – Trakų pilyje.
A. Martinka ne tik priminė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, bet papasakojo ir apie Vilniaus katedros statybas.
Detaliau apie Å¡iÄ… Å¡ventovÄ™ kalbÄ—jo vÄ—luojanÄius alizavieÄius sutikusi gidÄ—. Ji parodÄ— pieÅ¡inius, vaizduojanÄius kaip kito katedros architektÅ«ra, lydÄ—jo vÄ—siais požemiais, menanÄiais potvynius, karalių kapavietes.
Vėliau keliautojai pasidairė katedros aikštėje, stabtelėjo prie atstatomų valdovų rūmų.
VienÄ… kitÄ… valandÄ—lÄ™ buvo nutarta praleisti žymiajame sostinÄ—s prekybos centre “Akropolyjeâ€, kuris dydžiu ir prekių bei paslaugų gausa nustebino ne vienÄ… alizaviÅ¡kį.
Kiek pailsÄ—jÄ™, visi pajudÄ—jo Trakų link. SaulÄ—tÄ… Å¡eÅ¡tadienį Äia buvo kaip niekad gausu turistų, vestuvininkų svitų. GalvÄ—s ežere baltomis burÄ—mis puikavosi jachtos ir laivai. TÄ…dien pilies kieme vyko senųjų amatų mugÄ—. Amatininkai vietoje demonstravo savo dirbinius, susirinkusiuosius linksmino juokdarys.
Tik vakarop bendruomenÄ—s nariai patraukÄ— į KernavÄ™. Å i kalvomis pasipuoÅ¡usi istorinÄ— vieta daugeliui palieka neiÅ¡dildomÄ… įspÅ«dį. Istorikas A. Martinka parodÄ— garsiÄ…jÄ… KernavÄ—s klebonijÄ…, kurios kieme įrengtas Lietuvos kontÅ«rus atkartojantis tvenkinys, o ant vieno kalnelio pastatyti trijų religijų simboliai. TaÄiau įdomiausi pasakojimai laukÄ— leidžiantis į Pajautos slÄ—nį, apsuptÄ… karaliaus Mindaugo sosto ir žynio Lizdeikos kalvų. Å ioje teritorijoje dar studijų metais A. Martinka atliko archeologinius kasinÄ—jimus, kurių metu buvo radÄ™s senovinių pinigÄ—lių bei tauro ragÄ…. Tuo metu buvo atkasinÄ—jama senoji KernavÄ—s gyvenvietÄ—.
Tiek jauni, tiek patys vyriausieji alizaviÅ¡kiai įkopÄ— į statų Mindaugo sosto kalnÄ…, nuo kurio atsivÄ—rÄ— nuostabi apylinkių panorama. Beklaidžiojant praeitį menanÄiomis vietovÄ—mis, nusileido saulÄ—.
Kelionės diena pripildė širdis nepakartojamų įspūdžių. Keliauninkai suvenyrais atsidėkojo juos lydėjusiam istorijos žinovui bei savo bendruomenės vadovui. Nors ir pavargę, grįždami namo, Alizavos krašto žmonės nesiskyrė su daina. Vyresnieji traukė ilgesingas liaudies dainas, o jaunimas jas paįvairino šiuolaikiniu popmuzikos repertuaru.
Pasak B. Kaminsko, tai paskutinė šiais metais tokia kelionė, jos įspūdžių užteks ilgam.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.