KupiÅ¡kÄ—nÄ— RÅ«ta AugustinaitÄ— jau ketveri metai Lietuvoje tik vieÅ¡nia. Metus mergina gyveno ir dirbo PrancÅ«zijoje, Paryžiuje. Dabar ji vieno Londono priemiesÄio gyventoja. PapraÅ¡Ä—me RÅ«tos pasidalyti mintimis apie emigracijÄ….
Rūtos nuomone, vieni išvažiuoja į užsienį dirbti jau baigę mokslus ir įgiję paklausią specialybę, kiti - svetur ieško geresnio gyvenimo, nori užsidirbti daugiau pinigų, o treti - bėga nuo kažkokių asmeninių problemų Lietuvoje. Bet ar galima pabėgti nuo savęs?
Negrįžta į LietuvÄ… tie, kurie užsienyje užsibÅ«na per ilgai. Mergina įsitikinusi, jog pagyvenus kitoje Å¡alyje maždaug penkerius metus, kad žmogus grįš į gimtinÄ™, Å¡ansų lieka vis mažiau. Per ilgai atitrÅ«kus nuo savojo kraÅ¡to bÅ«na gana sunku vÄ—l prie jo priprasti. Ä® klausimÄ…, kodÄ—l taip yra, RÅ«ta atsakÄ—, jog žmogus visada greiÄiau pripranta prie geresnio gyvenimo. Yra nemažai emigrantų, sukÅ«rusių savo verslÄ…, gerai besiverÄianÄių. Esama ekonominÄ— padÄ—tis Lietuvoje jų nevilioja grįžti. Merginos manymu, grįš namo neseniai iÅ¡važiavusieji, nespÄ—jÄ™ įsitvirtinti naujoje vietoje, nes Å¡iuo metu ir Didžiojoje Britanijoje jau ne tokie geri laikai, kaip buvo prieÅ¡ kelerius metus. Svaro kursas krinta, sunkiau įsidarbinti.
RÅ«ta sakÄ—, kad ir jai paÄiai labai sunku bÅ«na grįžus į LietuvÄ… adaptuotis. Ji matanti ir jauÄianti didelius kultÅ«rinius skirtumus tarp britų ir lietuvių. "Man priimtina, kad žmonÄ—s man Å¡ypsotųsi nors ir dirbtine Å¡ypsena bei elgtųsi mandagiai. To dar neretai pasigendu gimtosios Å¡alies prekybos centruose, įstaigose. Viena mano draugÄ—, atvirkÅ¡Äiai, yra sakiusi, kad jau geriau tegu žmogus tiesiai į akis drebia, kÄ… galvoja, o tos dirbtinÄ—s Å¡ypsenos jÄ… tik erzina. Gal visa tai priklauso nuo kiekvieno iÅ¡ mÅ«sų charakterio, vertybių sistemos", - dalijosi mintimis paÅ¡nekovÄ—. Paklausta apie gyvenimÄ… PrancÅ«zijoje, RÅ«ta tvirtino, jog Å¡ioje Å¡alyje žmonÄ—s iÅ¡ pirmo žvilgsnio atrodo gal ir laisvesni, labiau bendraujantys nei britai, bet jei nemoki prancÅ«zų kalbos, dažnai tau ir kelio gali neparodyti. Didžiojoje Britanijoje labai ginamos tautinÄ—s mažumos. PraktiÅ¡kai nÄ—ra rasistinių iÅ¡puolių. ŽmonÄ—s vengia garsiai kÄ… nors kritiÅ¡ko pasakyti kitos rasÄ—s atstovui, nors jis ir elgtųsi nederamai. Pavyzdžiui, jai teko patirti, kaip nuomojamo buto kaimynai afrikieÄiai iki 5 val. ryto triukÅ¡mingai linksminosi, kad net viso namo stogas kilnojosi, bet nÄ— vienas kaimynas nekvietÄ— policijos. ŽmonÄ—s bijojo, kad to nepalaikytų rasistiniu iÅ¡puoliu.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.