2025/04/09

 

KAIP NEPAKLIŪTI Į SUKČIŲ PINKLES

AB SEB banko finansinių nusikaltimų prevencijos vyriausioji specialistė Agnė Stasiuk kalbėjo apie sukčiavimo prevenciją.

Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnyboje vyko skaitmeninių įgūdžių lavinimo užsiėmimai Kupiškio trečiojo amžiaus universiteto nariams ir kitiems tuo besidomintiems kupiškėnams. Tai sudėtinė dalis projekto „Nė vienas nėra pamirštas“, kurį inicijavo Ryšių reguliavimo tarnyba ir globoja Prezidentas.

Užsiėmimų dalyvius sveikino šio projekto vadovė Rita Karpuvienė. Pirma pranešėja, AB SEB banko finansinių nusikaltimų prevencijos vyriausioji specialistė Agnė Stasiuk, kalbėjo apie sukčiavimo prevenciją, kaip tai atpažinti ir neįkliūti.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Noras praturtėti ir manipuliacijos

„Mūsų siekis – kiekvieną dieną spręsti problemas, susijusias su sukčiavimu. Tikslas – kurti rytojų, kuriame būtų kuo mažiau sukčiavimo, kad nepatirtumėte finansinių nuostolių“, – susitikimo pradžioje sakė A. Stasiuk.

Ji pabrėžė, kad noras greitai gauti pinigų, noras greičiau juos apsaugoti bendraujant su neaiškiais asmenimis, kartais yra didesnis už savisaugos jausmą. Sukčiavimo kelionė gali būti labai trumpa, pvz., paspaudus žinutę, nuorodą, ją patvirtinus, galima nukentėti. Ši kelionė gali ir užsitęsti tris dienas ar kelerius metus.

„Manipuliacijai žmonėmis sukčiai naudoja psichologinę ataką, pasitelkia įtaigą, kad žmogus patikėtų sukčiumi, įrodinėja, kad jo pasiūlytais būdais galima užsidirbti daug pinigų. Tokia informacija skirta apgaulei. Tad gaunamą informaciją reikia atidžiai tikrinti, tikslinti, norint neprarasti lėšų“, – teigė A. Stasiuk.
Ką sukčius gali padaryti su žmogaus duomenimis? Pasak lektorės, juk gatvėje sutiktam nepažįstamam žmogui nepatikite savo buto raktų. Jei duodate raktą, įsileidžiate į namus nepažįstamą asmenį ir nežinote, kiek jis gali padaryti žalos. Taip gali nutikti ir su banko prisijungimo kodais, kortele. Jie kaip buto raktas. Patekę į nepažįstamo žmogaus rankas gali pridaryti daug finansinių nuostolių.

A. Stasiuk papasakojo apie populiariausius sukčiavimo būdus. Tai bankinis sukčiavimas, investicinis sukčiavimas, duomenų viliojimas telefonu ir SMS žinutėmis, romantinis sukčiavimas.

Plačiau skaitykite penktadienio, balandžio 4 d., „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Paskaitos dalyviai.
Autorės nuotraukos
Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video