2025/04/09

 

KUPIŠKYJE ATIDARYTAS PSICHIATRIJOS DIENOS STACIONARAS (fotogalerija)

Iškilminga atidarymo juostelės perkirpimo ceremonija. Jurgos Banionienės nuotrauka

Balandžio 1 dieną Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre, buvusios moterų konsultacijos patalpose, atidarytas psichiatrijos dienos stacionaras. Tikimasi, kad jis bus ta vieta, kur žmonės, patiriantys emocinių sunkumų, ras reikalingą pagalbą, palaikymą ir supratimą.

Į iškilmingą psichiatrijos dienos stacionaro atidarymą susirinko gausus būrys svečių: Seimo narių, Sveikatos apsaugos ministerijos, rajono Savivaldybės, Panevėžio teritorinės ligonių kasos, aplinkinių rajonų sveikatos įstaigų atstovų, atvyko Kupiškio rajono savivaldybės sveikatos centrui priklausančių sveikatos įstaigų vadovai, rajono politikai ir kt.

Jurga BANIONIENĖ

Jau kreipiasi

Planuota, kad duris psichiatrijos dienos stacionaras atvers kiek anksčiau, vasarį. Poliklinikos direktorė Elona Brinkaitė sakė, kad atidarymas užtruko dėl patalpų atidavimo naudoti.

„Uždelsėme apie mėnesį, bet jau turime kelis pacientus, realiai dienos stacionaro veikla po truputį prasideda. Žmonės gali kreiptis į savo šeimos gydytoją ar gydytoją psichiatrą dėl siuntimo į šį centrą. Tai gali būti asmenys, patiriantys lengvą depresiją, nerimą, nuotaikų kaitą, nemigą, momentinius išgyvenimus, jiems gali būti skiriamos psichikos dienos stacionare teikiamos sveikatos priežiūros specialistų paslaugos.

Teiksime gydytojo psichiatro, psichologo konsultacijas, ir individualias, ir grupines. Su pacientais dirbs kineziterapeutas, ergoterapeutas, socialinis darbuotojas, vesiantis individualius, grupinius užsiėmimus, siekiant didinti socializaciją.

Veiks druskos kambarys, bus teikiamos haloterapijos paslaugos, yra relaksacijos kambarys, kur bus teikiamos garso, šviesos, spalvų terapijos, aromaterapija. Bus galima daryti infuzijas, kam bus paskirta pagal indikacijas. Vienas pacientas psichiatrijos dienos stacionare galės du kartus per metus gauti po 30 apsilankymų“, – pasakojo E. Brinkaitė.

Pasak direktorės, tai pirmas kartas per jos darbo praktiką, kai poliklinikoje kerpama atidarymo juostelė.

Plačiau skaitykite penktadienio, balandžio 4 d., „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nerijui
    Jaučiasi, kad tamsta tikrai vienas iš tų galimų ir be eilės….

  • Nuotraukoja visi potencialus klientai

  • o ko gi trečias amžius sveikina – ne ponia su ponu????

  • Seniai reikėjo atidaryti, nes jau praeiti nebeįmanoma buvo.

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video