2025/01/26

 

MENININKĖS VIZITINĖ KORTELĖ – METALINIAI OBJEKTAI, SIUVINĖTI KRYŽELIU

Kupiškio etnografijos muziejuje savo parodą pristatė viena ryškiausių šiuolaikinės tekstilės kūrėjų Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė.

Kupiškio etnografijos muziejus sausio 17 d. pakvietė į garsios menininkės, tekstilininkės profesorės Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūrybos darbų parodos „Nuošalė“ atidarymo renginį.

Kupiškėnai turėjo progą susipažinti su viena ryškiausių šiuolaikinės tekstilės kūrėjų, garsėjančia metalo siuvinėjimo technika ir savo darbuose meistriškai jungiančia tradicinį ir šiuolaikinį meną.

Jurga BANIONIENĖ

Tarptautinis pripažinimas

Parodos atidarymo renginio dalyvius pasveikino muziejininkė Žygimantė James, pasidžiaugė, kad prasidėjus naujiems metams Kupiškio etnografijos muziejus vėl kvies į naujas parodas.

Šįmet pirma – labai išskirtinė. Savo kūrybą pristato iš Anykščių kilusi S. Inčirauskaitė-Kriaunevičienė.

„Ši tarptautinio pripažinimo sulaukusi lietuvių menininkė bendradarbiavo su Banksy, paslaptinguoju britų gatvės menininku, ir dalyvavo milžiniško populiarumo sulaukusioje Banksy organizuotoje parodoje „Dismaland“.

Parodos autorė papasakojo apie savo kūrinius, atskleidė jų idėjas.

Menininkė taip pat vadovavo Vilniaus dailės akademijos tekstilės galerijai „Artifex“, kuri savo pristatomų menininkų ir jų parodų kokybe reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos meno lauko formavimosi.

Pelnė gausybę apdovanojimų.

2020 m. jai paskirta Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija už svarų indėlį į kultūrą.

Šiandien S. Inčirauskaitė-Kriaunevičienė – Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros vedėja ir profesorė, aktyviai perteikia savo kūrybinę patirtį kitiems menininkams ir jauniesiems kūrėjams tarptautinėse konferencijose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Originalus mąstymas ir drąsa eksperimentuoti tekstilininkei atvėrė tarptautinius meno pasaulio vartus.

Ji nuolat kviečiama bendradarbiauti su menininkais iš viso pasaulio, aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose.

Severijos kūryba yra įkvepiantis pavyzdys, kaip menas gali derinti asmeninę patirtį su platesnėmis visuomenės temomis“, – apie parodos autorę pasakojo Ž. James.

Paroda – įvairiose muziejaus erdvėse

S. Inčirauskaitė-Kriaunevičienė teigė, kad daugelis tekstilę įsivaizduoja buitiškai, taip iš tiesų ir yra.

Plačiau skaitykite sausio 24 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video