Duonos ir žaidimų – posakis, bylojantis, kad žmogui reikia peno ne tik kūnui, bet ir dvasiai. Kas tiesa, tai ne melas.
Kupiškį visaip kaip išgarsinęs kūrybos ir meno festivalis „Stichijos“ nugrimzdo į užmarštį. Bet štai renginio, didelio, masinio, rajone ir nebeturime.
Kad jo reikia, dažnai iš kupiškėnų išgirstama. Žmonės to pasigenda.
Antai neseniai pasirodė skelbimas apie 2025 metų vidurvasarį, liepos 19 dieną, Kupiškyje planuojamą organizuoti miesto šventę. Taigi, data jau numatyta. Kaip ir šventės tema – Kupiškis: praeities šaknys – ateities sparnai. O daugiau žinių kol kas mažai.
Rajono bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, eiliniai gyventojai kviečiami įsijungti į jos organizavimo procesus ir išsakyti savo mintis, kaip įsivaizduoja visus vienijančią miesto šventę. Apie šventės koncepciją dar nelinkę kalbėti ir šio sumanymo iniciatoriai.
Kultūros centro laikinosios vadovės teigimu, visi kviečiami prisidėti prie šio renginio organizavimo ne todėl, kad stokojama idėjų, bet norima įtraukti visą Kupiškio bendruomenę, taip pat alumnus, užsienyje gyvenančius kupiškėnus, savo miesto ambasadorius, išsiaiškinti, kaip jie įsivaizduoja šį renginį, ką norėtų matyti. Visų pasiūlymai laukiami ir bus peržiūrėti.
Užsimenama apie tai, kas akis ir taip badyte bado, kad daugelis miestų turi savo šventes, o mes – ne. Esą ir Kupiškio kultūros centras girdi iš savo lankytojų, atlikdami apklausas, kad to labai trūksta. Šia tema kalbėta su rajono valdžia, kolegomis iš kitų kultūros įstaigų.
Tapatinti šventės su Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, liepos 6-ąja, nesinori. Ją privalu švęsti kiekvienam šalies piliečiui, ugdant patriotiškumą.
Kalbama, kad sulaukus idėjų miesto šventei, ji galėtų plėstis, vykti ne dieną, bet kelias. Nepatvirtinus ateinančių metų rajono biudžeto, nežinia, ir kokia bus šio renginio sąmata.
Taigi, konkretesnes renginio detales, akcentus esą atskleisti dar per anksti, laukiama reakcijos iš visuomenės. Žodžiu, aišku, kad niekas dar neaišku, o ta geniali mintis, kokiu renginiu galėtų išsiskirti Kupiškis visos šalies kontekste, dar bręsta.
Gerai žmones skatinti, judinti, juk šventės reikia mums patiems. Burbėti, kad nepatiko tas ar anas, visi greiti. Tai štai, dabar yra proga reikštis.
Svarbiausia, kad tik į tuos poreikius būtų atsižvelgta, jie išgirsti, išdiskutuoti. Gal bus sulaukta ir verslininkų, organizacijų iniciatyvų, noro prisidėti.
Nereikia iš karto tikėtis labai daug, bet įdėti pastangų – būtina.
O jei šventę turėsime ir švęsime, svarbiausia, kad tai būtų kupiškėnų tapatybė, išskirtinumas, įvaizdžio dalis.
Remigijus | 2024-12-02
|
Užmiršti reikia ta lingaudala su raudom ir rypavimais , tokių renginiu ant Lietuvos ne vienas. Nieko nenustebinsi ir pridėtinės vertes neduos.
Taigi | 2024-12-02
|
Labai gražu kai renginiai vyksta įvairiose erdvėse: bibliotekoje, muziejuje, aikštėje bei kitur. Geriau nei Lingaudalą vargu ar kas sugalvos.
Ne tik duona ir žaidimais gyvi | 2024-12-02
|
Įdomu, koks sėlių kunigaikštis valdė Kupiškio pilį? Apie Naruševičių, Tyzenhauzų, Čartoriskių valdymą Kupiškyje žinoma daugiau. Šiek tiek žinoma apie 1831 m, sukilimą Kupiškio dvare. Įdomu būtų sužinoti apie lietuvšiką švietimą po 1863-1864 m. sukilimo. Labai įdomi ta Kupiškio istorija. ne tik kupiškėnams. Gal ir miesto šventėje ji galėtų būti labiau pagarsinta parodomis, paskaitomis visuomenei?
Ona | 2024-12-02
|
. Nieko neina sugalvot tai kreipiasi į žmones. Žmonių apklausa tik dar labiau nugramzdins kultūros darbuotojus į nežinomybe.minciu bus didelis kratinys bet nieko konkretaus.
>Ona | 2024-12-03
|
Pritariu, kultūros darbuotojai turėtų ugdyti lankytojų poreikį aukštajai kultūrai. o ne tik pramogoms, Gal nauja valdžia labiau finansuos regionų kultūros vystymąsi? Skaičiau, kad beveik kiekviename Suomijos miestelyje yra arba statoma salė su gera akustika, kur galima surengti simfoninės muzikos koncertą , ar net pastatyti mini operą. Koncertus ir kitus aukštosios kultūros renginius regionuose finansuoja Suomijos valstybė,t.y. ją atstovaujanti centrinė valdžia. Yra galerijos, kur eksponuojami dailininkų kūriniai, kuriuos nupirko Suomijos valstybė. Tiesiog valstybė užtikrina kultūrinio, socialinio, ekonominio gyvenimo standartą kiekvienam piliečiui, kur jis begyventų- miestelyje prie poliarinio rato ar sostinėje Helsinkyje. Panašiai yra ir kitose Skandinavijos valstybėse.
Anonimas | 2024-12-02
|
Galiausiai baigiasi tuo, kad tokie renginiai atsiduria miesto valdžios kišenėj.