Praėjusį savaitgalį Kėdainių rajone įvykusi skaudi tragedija, kai tėvas nužudė du savo vaikus, sukėlė dideles diskusijas apie vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, saugumą. Šalies prezidentė pirmiausia siūlo sutvarkyti teisinę bazę, garantuojančią reikiamas paslaugas socialinės rizikos šeimoms, ir kuo skubiau priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą. Kalbama ir apie tai, kad Vyriausybė turi patvirtinti vieningą darbo su socialinės rizikos šeimomis tvarką ir netgi siūlyta Vyriausybei pagalvoti apie vaiko teisių apsaugą koordinuojančią ir inspektuojančią instituciją. Dabar kiekviena savivaldybė savarankiškai sprendžia, kaip dirbti su socialinės rizikos šeimomis.
Apie tai, kokia situacija Kupiškio rajone, kaip rūpinamasi vaiko teisėmis, kalbėjomės su rajono Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Nijole Urbonavičiene.
Įvykiai sukrėtė
Vaiko teisių apsaugą Lietuvos Respublikoje užtikrina valstybė ir jos institucijos, vietos savivaldos institucijos, visuomeninės organizacijos. Prirašyta daug įstatymų, pristeigta ir vaikais turinčių rūpintis tarnybų, o rezultatai nėra džiuginantys. Socialinės rizikos šeimos pagalbos sulaukia toli gražu ne visada.
Savivaldybėse už vaiko teisių apsaugą atsako vaiko teisių apsaugos skyriai. Kupiškio skyriaus vedėjos N. Urbonavičienės teigimu, tragiški įvykiai Kėdainių rajone labai sukrėtė visus čia dirbančius specialistus. „Liūdna, bet visuomenė žiaurėja, daugėja žiaurių nusikaltimų ne tik tarp suaugusiųjų, ne išimtis – ir vaikai. Su skyriaus specialistais pirmadienį buvome susirinkę, kalbėjomės.“
Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“
——-
Autorius: Jurgita BANIONIENĖ