Pastaruoju metu pastebimai suaktyvėję įvairaus plauko sukčiai. Policijos pareigūnai nuolatos įspėja ypač pagyvenusio amžiaus žmones būti atsargius. Neseniai redakcija gavo pranešimą, kad namuose įsibaiminusios kelios garbaus amžiaus moterys sulaukė įtartinų skambučių dėl šachtinių vandens šulinių tikrinimo. Jos nerimauja, ar gali į savo privačius kiemus įsileisti geriamojo vandens kokybės vertintojus.
Tiria tik gavę medikų pranešimą
Pakalbinta Panevėžio visuomenės sveikatos centro Kupiškio skyriaus vyresnioji specialistė Birutė Vileišienė akcentavo, kad apie šachtinių šulinių tyrimo akciją nieko negirdėjusi. Specialistė teigė, kad jų įstaiga šachtinių šulinių vandenį tiria vieninteliu atveju – gavę pranešimą iš Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro moterų konsultacijos ir tik nėščiųjų ir kūdikių iki 6 mėn. vartojamą šachtinių šulinių vandenį. Norinčius išsitirti savo šulinio vandenį moteris paragino kreiptis į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Panevėžio skyriaus atstovus. Šio skyriaus priėmimo poskyrio vedėja Danutė Ruželienė teigė, jog panašaus pobūdžio akcijų, kuomet tikrinamas šulinių vanduo, laboratorija nevykdo. Vandenį dažniausiai pageidauja išsitirti patys žmonės, tuomet jie kreipiasi į visuomenės sveikatos centrus ir pateikia tiriamo vandens mėginį. Moters nuomone, tiesiai į namus gyventojams gali skambinti nebent privačių įmonių, platinančių vandens filtrus, atstovai ir siūlyti savo produkciją.
Privatininkus susiranda patys
Telefonu pašnekintas vandenvalos srityje dirbančios ir centralizuotai tiekiamo vandens bei privačių vandens šaltinių (gręžinių, šulinių) vandens gerinimo sistemas įgyvendinančios UAB „Pribus“ projektų vadovas Audrius Liaudanskas akcentavo, kad žmonių geriamo vandens kokybę jų atstovaujama įmonė tiria tik pačių gyventojų iniciatyva. „Niekuomet patys žmonėms į namus neskambiname ir jiems savo paslaugų nesiūlome, jie patys mus susiranda“, – akcentavo A. Liaudanskas. Jei nitratai viršija leistiną normą, firmos atstovai siūlo išvalyti geriamąjį vandenį ir stato vandens filtrus.
Žemaitės gatvės gyventojai teigė, kad jokių skambučių dėl šulinių vandens tikrinimo nėra sulaukę. Geriamąjį vandenį jie tikrina patys, paėmę mėginius juos pristato į Panevėžio visuomenės sveikatos centro Kupiškio skyrių, iš kur jie ištyrimui keliauja į Panevėžį. Tris vaikučius auginanti Jurgita Vorienė prisiminė, jog jai laukiantis ir lankantis Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre gavo pasiūlymą išsitirti geriamą vandenį, tą moteris ir padarė.
Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“
——-
Autorius: Unė JUODYTĖ