Šią savaitę Kupiškio etnografijos muziejuje buvo surengta spaudos konferencija, kurioje muziejaus direktorė Violeta Aleknienė pristatė respublikinio tautodailininkų konkurso „Aukso vainikas“ Panevėžio apskrities regioninio turo laureates Renę Sriubiškienę ir Ireną Vapšienę.
Šiais metais į respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ regioninį turą Panevėžio apskrityje buvo atrinkti keturių mūsų rajono tautodailininkų darbai. Pagrindinis konkurso reikalavimas ir kriterijus vertinant darbus – liaudies tradicijų perteikimas. Kiekvienas tautodailininkas pristatė po penkis savo darbus.
Iš viso regioniniame ture dalyvavo 20 tautodailininkų. Jau kelerius metus iš eilės šiame konkurse mūsų rajono tautodailininkus lydi sėkmė. Ne išimtis ir šis kartas. Pirmąją vietą laimėjo tautodailininkės Renės Sriubiškienės, o antrąją – Irenos Vapšienės tapybos darbai.
R. Sriubiškienės darbai dalyvaus respublikiniame ture. „Tikrai nesitikėjau tokio įvertinimo, nes jam atskirai nesiruošiau. Dalyvauti mane prikalbino Irena Vapšienė – sakė jai bus drąsiau“, – sakė R. Sriubiškienė.
Regioninio turo laureatė kalbėdama apie savo darbus sakė, kad jai buvo gana nelengva pereiti prie kitos tematikos darbų. „Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Vidas Mažukna jau seniai man siūlė baigti piešti gėles ir pradėti kažką rimčiau tapyti – juokavo R. Sriubiškienė. – Deja, vaikystės prisiminimai ilgai neleido to daryti – žvelgiant į senovinę klėtį visada prieš akis iškildavo šaltis ir basomis kojomis po aslą bėgiojantys maži vaikai. Kai apie tai pasakojau savo anūkams, jie sunkiai suprato – sakė, močiute, taip negalėjo būti“.
Irena Vapšienė tapyti pradėjo neseniai, nes rajone buvo labiau žinoma kaip pynėja iš vytelių. „Prieš aštuoniolika metų Kupiškio kultūros centre buvo organizuojami pynimo iš vytelių kursai. Ten šio meno mokė tikras liaudies meistras Petras Jankauskas – tada viskas ir prasidėjo, – pasakojo I. Vapšienė. – Vėliau įsijungti į tautodailininkų sąjungą pakvietė Renė Sriubiškienė. Du kartus dalyvavau K. Šimonio tautodailininkų tapybos ir grafikos parodoje-konkurse. Pernai laimėjau II vietą“.
Kalbėdama apie savo kūrinius, tautodailininkė sakė, kad jai visi vienodai brangūs, ir nė vieno negalinti išskirti. „Visi mano paveikslai – kaip šeimos nariai. Nežinau, ar galėčiau su jais išsiskirti“, – sakė I. Vapšienė.
Abi tautodailininkės tikisi ir ateityje su savo darbais dalyvauti konkursuose bei nudžiuginti meno mėgėjus dar ne viena darbų paroda.
——-
Autorius: Nida ŠULCIENĖ