Kovo 5 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje viešėjo psichologė, psichoterapeutė, šokio praktikos instruktorė, rašytoja Lina Vėželienė-Dirmotė.
Pristatyta nauja jos knyga „Kaip tinkamai naudotis savo protu. Kritinio mąstymo pratybos“. Autorė papasakojo apie knygos išleidimo idėją, supažindino su kritinio mąstymo įgūdžiais, padedančiais ne tik lengviau tvarkytis su savo mintimis ar mus pasiekiančia informacija, bet ir spręsti kasdienio gyvenimo problemas.
Jurga BANIONIENĖ
Kas paskatino?
Susitikimo vedėja bibliotekininkė Rita Senvaitienė sakė, kad viešnia išleido devynias knygas. Paskutinė apie kritinį mąstymą pavadinimu „Kaip tinkamai naudotis savo protu. Kritinio mąstymo pratybos“. Tai praktinė pažintinė ir terapinė knyga, kurioje autorė pateikia pagrindinius kritinio mąstymo elementus, jo ugdymo įrankius, net 80 konkrečių užduočių, kurios padeda išjudinti smalsumą, sąmoningumą, ugdo įžvalgumą ir kūrybiškumą, augina mąstymo laisvę ir empatiją.
L. Vėželienė-Dirmotė papasakojo, kad mintis parašyti šią knygą kilo iš problemos, kad trūksta kritinio mąstymo, žmonės ateina pas ją į terapinius užsiėmimus ir naiviai interpretuoja asmeniškus, buitiškus dalykus.
„Pagalvojau, kaip būtų smagu, jei žmonės truputį daugiau kritiškai mąstytų. Turbūt apibūdinau aktualią šiandienos problemą. Kritinis mąstymas nėra nuo žodžio „kritikavimas“. Knygoje išsamiai atskleidžiau, kas tai yra, kad reikia truputį labiau pagalvoti, įsigilinti, pažiūrėti iš įvairesnių pusių. Kvietimas tinkamiau naudotis savo proto galiomis ir buvo vidinė mano inspiracija parašyti knygą“, – teigė L. Vėželienė-Dirmotė.
Plačiau skaitykite kovo 10 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF




Autorės nuotraukos