2025/04/23

 

APSAUGOS KAMERA – GANDRAMS STEBĖTI

Audriaus Inapo nuotrauka

Kupiškio rajone, Virbališkiuose, gyvenantis Audrius Inapas, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos biologijos mokytojas, gerai žinomas kaip gamtos fotografas mėgėjas, daug laiko skiriantis šiam pomėgiui.

Neseniai į savo feisbuko paskyrą jis įdėjo akimirkas iš gandrų gyvenimo, bet ne nuotraukas, o filmuotą medžiagą. Savo namų kiemo gandralizdyje Audrius iškėlė kamerą ir dabar kasdien gali stebėti sugrįžusių gandrų kasdienybę.

Jurga BANIONIENĖ

Pačiu laiku

Kai telefonu kalbėjomės anksti ryte, Audrius jau buvo išskubėjęs su fotoaparatu įamžinti žąsų. Kai tik turi laisvą minutę, naudojasi tuo ir keliauja gaudyti gerų kadrų.

Paklaustas, kaip kilo mintis stebėti gandrus, jis sakė, kad gandralizdis kieme yra daug metų. Kamerą iškelti svarstė ir anksčiau, bet vis nespėdavo, gandrai grįždavo, o tuomet jų trukdyti nevalia.

„Šiemet pataikėme, įkėlėme kamerą, ir gandrai grįžo tą pačią dieną, kovo 29-ąją. Paprastai tokiu laiku gandrai ir parskrenda, dažnai po vieną. Jie grįžę saugo lizdą, nes kiti nori jį užimti, pakariauja. Šiaip mūsų gandrai jaukūs, kažkada, kai buvo sausi metai, pirkome žuvį, maitinome juos kieme, drąsiai ateidavo ir sulesdavo, todėl spėju, kad į lizdą visada parskrenda tie patys gandrai“, – pasakojo A. Inapas.

Šluotos vagystė

Pasak jo, su šiais paukščiais būna įvairiausių nuotykių. Sykį gandras į lizdą nusigabeno šluotą.

„Kai vienas peri, kitas neša dovanas, visokias žoles, tai šluotą iš kiemo įsikėlė, paskui išmetė. Gaila, nepavyko pamatyti, kaip su ja skrido.

Daug visko jie prikrečia. Mėgstu fotografuoti paukščius, iš aukštai gandrų negaliu nufotografuoti, nes gandralizdis aukštesnis už mano namų stogą, neužlipsi, dėl to ir kilo tokia idėja.

Įdomu pasižiūrėti, kaip ten viskas viduje vyksta, todėl ir iškėliau paprastą namų apsaugos kamerą“, – teigė pašnekovas.

Plačiau skaitykite antradienio, balandžio 8 d., „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video