Kupiškio rajone vėl pastebėta meška. Tačiau šį kartą – jauniklis. Kovo 27 dieną Mirabelio miške jį pastebėjo ir telefonu nufilmavo miškininkas, medžiotojas Laimonas Kiaulėnas. Tai išskirtinis atvejis ir ypatinga diena Lietuvos gamtai, nes Raudonojoje knygoje nuo šiol turėtų atsirasti ir Lietuvoje gyvenančios meškos, kurios iki šiol laikytos išnykusiomis nepaisant jų reguliaraus lankymosi šalies miškuose.
Jurga BANIONIENĖ
Pamanė, kad šuo
„Buvo kertama mediena, po pietų važiavau pasižiūrėti, kaip vyksta darbai. Iš miško judėjau link Kupiškio, pastebėjau juodulį ant kelio, atstumas buvo nemažas, pradžioje pagalvojau, kad šuo, nutariau nufilmuoti telefonu. Man artėjant jis pradėjo eiti, tada bėgti ir pasislėpė miške.
Įtarimą sukėlė bėgimas, kitoks nei šuns, parodžiau kolegoms, nusiunčiau įrašą dar vienam medžiotojui, visi tikino, kad tai nedidelis meškiukas“, – pasakojo L. Kiaulėnas.
Miškininkas meškos jauniklį pastebėjo miško pabaigoje, kur nevyksta jokie darbai, nėra grybautojų, tad vieta rami.
„Meška turėtų vengti žmogaus, ypatingai dieną pastebėti miške bet kokį žvėrį sudėtinga. Tikriausiai meška buvo perbėgusi kelią ir meškiukas nubėgo paskui ją“, – svarstė pašnekovas.
L. Kiaulėnas prisiminė, kad ne viena meška fiksuota Kupiškio rajone.
„Neseniai mačiau kolegos Budrionių miške nufotografuotą meškos pėdą, vadinasi, jų yra rajone“, – sakė miškininkas.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus valdybos pirmininko Bronislovo Domžos teigimu, meškų Mirabelyje pastebėta ir anksčiau. Bet jauniklis – pirmą kartą.
Plačiau skaitykite penktadienio, balandžio 4 d., „Kupiškėnų mintyse