Per greitas padangų nusidėvėjimas – problema, su kuria susiduria tikrai nemaža vairuotojų dalis. Kartais, tikrai sunku suprasti, kodėl naujos padangos efektyviai savo paskirtį atlieka tik kelis metus ar net dar trumpiau. Daugelis vairuotojų dėl šios problemos atsiradimo kaltina prastą padangų kokybę. Visgi, greitesnį nusidėvėjimą gali paskatinti ir kitos, visiškai su padangų kokybe nesusijusios priežastys. Išsiaiškinkime, dėl ko dažniausiai pasireiškia greitesnis padangų nusidėvėjimas ir kaip to išvengti.
Nepakankamas padangų pripūtimas
Jeigu padangos yra nepakankamai pripūstos, padidėja apkrova, kurią jos turi atlaikyti. Dėl šios priežasties padidėja dylančio paviršiaus plotas. Susiklosčius tokiais situacijai, padangos nusidėvi žymiai greičiau nei įprasta. Šios problemos galima išvengti labai paprastai – reguliariai tikrinant padangų slėgį ir pripučiant padangas iki gamintojo rekomenduojamo lygio. Ši informacija dažniausiai būna pateikta vairuotojo durelių vidinėje pusėje. Svarbu nepamiršti, kad padangų slėgį reikia tikrinti reguliariai ir pakankamai dažnai, ypač keičiantis orams.
Pakabos pažeidimai
Visi pakabos komponentai ir padangos yra itin glaudžiai susiję tarpusavyje. Jeigu automobilio pakaba susiduria su tam tikro pobūdžio pažeidimais, tai gali paskatinti ir greitesnį padangų dėvėjimąsi. Dėl pakabos pažeidimų įprastai atsiranda netolygus padangų susidėvėjimas. Taigi pradelstas ir nelaiku atliktas automobilio pakabos remontas tikrai gali pakenkti ir padangų būklei. Siekiant išvengti panašaus pobūdžio problemų, kiekvienas vairuotojas turėtų laiku atlikti pakabos remontą, o geriausia – atsakingai pasirūpinti reguliaria pakabos patikra.
Netinkamas ratų suvedimas
Netinkamai funkcionuojantys ratai tikrai gali gali paskatinti spartesnį padangų nusidėvėjimą. Netinkamas ratų suvedimas gali atsirasti ir dėl anksčiau minėtų pakabos pažeidimų. Tai dar viena priežastis, kodėl pakabos remontas turi būti atliekamas iš karto, pastebėjus bet kokius pažeidimų požymius. Dėl netinkamai sureguliuotų ratų greičiau dėvisi padangų protektorius, nes padangos keliu rieda ne sklandžiai, o įvairiomis kryptimis. Netinkamas ratų suvedimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios padangos nusidėvi greičiau nei turėtų. Visgi, šios problemos nesudėtingai galima išvengti laikantis automobilio techninės priežiūros rutinos ir gamintojo pateiktų, ratų suvedimo rekomendacijų.
Netinkami vairavimo įpročiai
Blogi vairavimo įpročiai taip pat gali paskatinti tiek pakabos pažeidimus, tiek greitesnį padangų susidėvėjimą. Itin greitas važiavimas, staigus greičio padidinimas ar sumažinimas, greiti įvažiavimai į posūkius – chuliganiškas vairuotojo elgesys, kuris gali sukelti žalą ne tik jam ar kitiems eismo dalyviams, bet ir automobilio būklei. Dėl agresyvaus važiavimo, padangos gauna per didelį krūvį ir, savaime suprantama, greičiau dėvisi. Tad jeigu nenorite, kad periodiškas važiuoklės remontas ar dažnas padangų keitimas taptų kasdienybe – laikykitės kultūringų vairavimo įpročių.
Problemos su stabdžių sistema
Stabdžių sistemos gedimai taip pat gali paskatinti greitesnį padangų dėvėjimąsi. Jeigu pedalo paspaudimo metu pasigirsta pašaliniai garsai, panašūs į girgždėjimą ar šlifavimą, tai yra pavojaus signalas, įspėjantis apie galimas stabdžių sistemos problemas. Šie garsai įprastai atsiranda dėl susidėvėjusių stabdžių kaladėlių ar pažeidimų stabdžių apkabos bei diskų srityse. Dėl tokių problemų padangos gali susidėvėti netolygiai. Siekiant prailginti padangų tarnavimo trukmę – stabdžių sistemos gedimus reikia kuo skubiau pašalinti.
Greitesnį padangų susidėvėjimą gali paskatinti ir vairo stiprintuvo problemos bei kiti veiksniai. Su greitesniu padangų susidėvėjimu dažniausiai susiduria ir tie vairuotojai, kurie pasirinko netinkamo dydžio ar tipo padangas. Todėl svarbu atsiminti, kad greitesnis nei įprasta padangų susidėvėjimas dažniausiai atsiranda ne savaime, o dėl vienokios ar kitokios priežasties. Jeigu problemą nustatysite ir išspręsite laiku – tikrai džiaugsitės puikia padangų būkle ir maksimaliai ilgu jų tarnavimo laiku.
„Saulės spektro“ inf.
Užs. Nr.237