2025/03/24

 

KIEK IŠ TIESŲ KAINUOJA DANTŲ PROTEZAI IR KAS LEMIA JŲ KAINĄ?

Dantų praradimas – vienas didžiausių mūsų visuomenės sveikatos skaudulių. Vos vieno, kelių ar net visų dantų netekęs žmogus negali tinkamai sukramtyti maisto, todėl gali pasireikšti įvairios virškinimo problemos, dėl prastos tarties ir kompleksų sušlubuoja socialinis gyvenimas, ir tai – tik dalis problemų.

Tačiau gera žinia – ta, jog atkurti dantis pasitelkus šiuolaikines technologijas galima išties greitai ir ilgam. Viena iš metodikų – dantų protezavimas. Kiek maždaug galėtų kainuoti ši procedūra ir kas lemia dantų protezavimo kainą? Į šį klausimą atsakymus pateikia odontologijos klinikos „Dantų estetika“ Kaune protezuojantys gydytojai.

Jei bent kiek domėjotės dantų protezais ir apskritai dantų atkūrimo metodais, tikriausiai pastebėjote, kad jų kaina gali būti nuo kelių šimtų iki kelių dešimčių tūkstančių eurų. Kas tai lemia? Kodėl kai kurie dantų protezai yra pigesni arba brangesni negu kiti?

1-as esminis dantų protezų kainą lemiantis veiksnys – jų gamyboje naudojamos medžiagos

Bene labiausiai dantų protezų kainą nulemia jų gamyboje naudojamos medžiagos.

Plastikas

Išimamiesiems protezams – vadinamosioms dantų plokštelėms – gaminti naudojamas plastikas arba termoplastikas. Termoplastinė medžiaga, lyginant su plastiku, yra mažiau alergizuojanti, lankstesnė, todėl rečiau sulūžta. Plastikas yra viena pigiausių medžiagų, tiesa, tinka ne visų rūšių protezams gaminti.

Metalo keramika

Metalo keramika – viena plačiausiai naudojamų ir ekonomiškiausių medžiagų gaminant dantų protezus. Tačiau, kaip visi žinome, kuo pigesnė medžiaga, tuo daugiau trūkumų ji gali turėti. Taigi, metalo keramikos protezai gali netikti alergiškiems žmonėms.

Prastesnė ir jų estetika: metalo keramika nelaidi šviesai, todėl dantis atrodo ne ypač natūraliai. Ties dantenomis galima matyti pilką liniją – tai metalinis vainikėlio kraštas. Todėl klinika „Dantų estetika“ vis tik pataria rinktis cirkonio keramikos vainikėlius.

Cirkonio keramika

Cirkonio keramika protezų gamyboje – viena iš inovatyviausių ir naujausių medžiagų, beveik neturinti trūkumų, išskyrus ganėtinai aukštą kainą. Cirkonio keramikos dantų protezai idealiai tinka alergiškiems žmonėms, jie ilgai tarnauja ir užtikrina puikią estetiką, nes yra laidūs šviesai ir beveik niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų.

2-as esminis dantų protezų kainą lemiantis veiksnys – jų tvirtinimo būdas

Dantų protezai gali būti fiksuotieji (nuolatiniai) ir išimamieji.

Fiksuotieji protezai yra patogesni, nes burnoje būna nuolat, nesislankioja, nejuda, padeda sukramtyti kietą maistą. Dėl sudėtingesnio tvirtinimo būdo jie yra brangesni nei išimamieji. Fiksuotieji protezai dažniausiai yra tvirtinami prie kitų dantų arba ant iš anksto įsriegtų implantų. Jie ir kainuoja bene brangiausiai. Tačiau naujausios metodikos, pavyzdžiui, kai visi vieno žandikaulio protezai tvirtinami ant 4 implantų (all-on-4), pacientams padeda sutaupyti.

Išimamieji protezai tinka žmonėms, netekusiems didžiosios dalies ar visų dantų. Tai viena ekonomiškiausių alternatyvų, prieinama net ir mažas pajamas turintiems pacientams, kuriems būtina atkurti kramtymo funkciją.

Kiti kriterijai, lemiantys dantų protezų kainą

Dantų protezų kainą taip pat lemia:

  • Klinika, kurioje dantys protezuojami: pacientai pastebi, kad vienų odontologijos klinikų kainoraščiai yra palankesni nei kitų.
  • Paslaugų poreikis: kiek dantų protezuoti reikia. Natūralu, kad jei paciento atvejis – labai sudėtingas, uždelstas, protezavimas kainuos brangiau ir užtruks ilgiau.
  • Paciento dantų būklė (kartais reikia išties nepigių papildomų procedūrų, kurios yra būtinos siekiant protezuoti).
  • Galimybės pritaikyti ligonių kasų finansavimą: finansuojami tik tam tikrų rūšių dantų protezai. Jeigu norite, kad jus įtrauktų į eilę, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją ar odontologą, įvertinsiančius jūsų dantų būklę ir pasirūpinsiančius, kad būtumėte įtraukti į laukiančiųjų protezavimo sąrašus.
  • Kitos individualios aplinkybės.

Taigi, jei svarstote apie dantų protezavimą, geriausias būdas sužinoti, kiek jis galėtų kainuoti – apsilankyti nemokamoje konsultacijoje. Gydytojai visuomet atsižvelgia į pacientų galimybes ir padeda rasti optimalų bei finansiškai palankų variantą.

„Dantų estetikos klinikos“ inf. ir nuotrauka

Užs. Nr.227

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Paprastai. Jei gydaisi dantis pastoviai, tai netiek brangiai ir kainuoja. Išimtis parodontozė. Dantys, tada iškrenta patys. O jei burna atlieka, kaip subinė, tai nėra ko dejuoti. Per daugelį metų, negydant dantų, susitaupė implantams. Ir apskritai, varguoliams dantys nelabai ir reikalingi. Vistiek kruopas lesa, kaip karveliai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video