Kiekvienas interneto planų, televizijos teikėjas stengiasi pasiūlyti kuo platesnį savo paslaugų asortimentą. Šiek tiek mažiau apie tai išmanančiam žmogui būna gana sunku pasirinkti, kuris variantas geriausias. Vieni linkę pasirinkti pigesnį variantą tikėdamiesi geresnės kokybės, kiti teikia pirmenybę pigumui. Gerokai anksčiau ryšio operatorių planų kaina labiau priklausė nuo suteikiamų minučių bei SMS skaičiaus. Dabar jau aktualiau išnaršytų duomenų kiekis.
Daugelį neramina, kur dingsta gigabaitai
Paslaptis labai paprasta. Dera kritiškai įvertinti, programėles, kurios yra tikrai naudojamos, o kurios tik užima nenaudojamą vietą. Nereikalingas programėles ištrynę, jūs sutaupysite papildomų duomenų. Žinokite, jog duomenis kontroliuoti dar tiksliau galima naudojantis savo operatoriaus aplikacija. Paprastai jose yra pateikiamas ne tik mobiliųjų duomenų likutis, bet ir jų sunaudojimo vidurkis bei būsimos sąskaitos dydis. Tai išties labai vertinga. Taip pat labai svarbu atsirinkti, kiek interneto išeikvoja likusios aplikacijos. Įvertinus tokius dalykus galima stipriai sutaupyti.
Naudokite taupymo režimą
Šiais laikais naudotis navigacija, klausyti muzikos ar žiūrėti vaizdo įrašus bet kuriuo metu išmaniajame telefone, planšetėje yra labai patogu tiek keliaujant, tiek tiesiog išėjus pasivaikščioti ar keliaujant į norimą vietą pėstute. Visgi, tai reikalauja nemažo kiekio interneto duomenų. To galima išvengti pasinaudojus taupymo režimu. Kaip tą padaryti?
Tarkim. „Facebook“ ir „YouTube“ programėlių nustatymuose galima pasirinkti, kad vaizdo įrašai būtų rodomi žemesne negu HD raiška. Taip pat galima išjungti automatinio grojimo funkciją. Tokiu atveju viską galėsite nuveikti veikiant „Wi-Fi“ ryšiui.
Jeigu daug keliaujate, pasinaudokite naudokitės tokia navigacija, kurioje pasirinktų vietovių žemėlapius galima parsisiųsti į išmanųjį. Tą nesunku padaryti su įjungtu „Wi-Fi“ ryšiu. Patogu tai, jog vėliau žemėlapiais galėsite naudotis ir neprisijungę prie internetu.
Ką gi siūlo TV, interneto ir telefono planų teikėjų paslaugų įmonės?
Tokių įmonių mūsų šalyje yra išties nemažai. Visas jas paminėti ir išvardyti patrauklius pasiūlymus gana sudėtingas ir ilgas darbas. Šį kartą apie UAB “Init”. Lietuviško kapitalo telekomunikacijų bendrovė Lietuvoje įsteigta 1990 m. Per trisdešimtmetį sukaupta nemažai patirties. Šiandien Init.lt teikia tokias paslaugas:
- Šviesolaidinis internetas.
- Mobilus namų internetas.
- Išmanioji televizija.
- Skaitmeninė televizija.
- Analoginė televizija.
- Fiksuotas telefono ryšys.
Šiandien žmonės mėgsta įsigyti ne tik internetą, fiksuotą telefono ryšį ar kokią nors televiziją. Tokių įmonių klientus vis labiau domina įvairūs rinkiniai. Pateiksime tris populiariausius Init.lt rinkinius.
- Internetas ir Išmanioji televizija, rodanti 73 kanalus. Planas su minėta televizija, internetas iki 100 MGps per sekundę, plius dovana šiandien jums tekainuos 14,90 eurų per mėnesį. Sutartis sudaromas 24 mėnesiams.
- Kita analogiška sutartis, tik internetas iki 400 MGps, kainuoja 16,90 eurų per mėnesį.
- Taip pat siūloma dar patrauklesnis variantas: tos pačios sąlygos, tik internetas iki 1 GBps per sekundę ir kainuoja 21,90 eurų per mėnesį.
Tokiais pasiūlymais tikrai sunku nesusivilioti. Reikia paminėti ir tai, jog UAB “Init” priklauso autoriniai televizijos kanalai “Init TV”, “Init Ekstra TV” bei “Play TV”. Tad šios įmonės šūkis – įsijunk gerą nuotaiką! – tikrai pateisina visus lūkesčius.
Išsamiau apie interneto spartą
Interneto greitis yra tam tikras matas, kuris parodo kokiu greičiu duomenys gali būti perkelti iš jūsų kompiuterio į kitą įrenginį arba atvirkščiai. Kai žiūrimi vaizdo įrašai ar naršoma socialiniuose tinkluose, jūsų naudojamas įrenginys nepertraukiamai atsisiunčia duomenis ir juos įkelia į tam tikrus duomenų paketus. Interneto greitį glima išmatuoti MGps ar GBps. Tai megabitų arba gigabitų skaičius per sekundę. Egzistuoja ir KBps. Kbps yra 1000 bitai. Stenkitės išvengti painiavos tarp bitų ir baitų. Dažnai kai kurių ne tinklo kompiuterių įrangos duomenų perdavimo greitis kartais rodomas baitais. Štai bitai parodo interneto greitį per sekundę. Įdomumo dėlei pateiksime tokius duomenis:
- vienas KBps lygus vienam kilobaitui per sekundę
- vienas MBps yra vienas megabaitas per sekundę
- vienas GBps lygus vienam gigabaitui per sekundę
Kodėl gi toks svarbus interneto greitis?
Interneto sparta suteikia galimybę daryti skirtingus veiksmus. Reikia pastebėti, jog vienas iš populiariausių pasirenkamų planų yra 100 Mbps. Tačiau vis labiau populiarėja 2 Gbps internetas. Kuo galingesnis internetas, tuo patogiau žaisti sudėtingus žaidimus, žiūrėti įspūdingos raiškos filmus ir dirbti su itin dideliais failais.
MB „Marketison“ inf. ir nuotrauka
Užs. Nr.169