Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės buvo atidarytos penktadienį pliaupiant lietui per nepaprastą ir spalvingą ceremoniją pačioje Prancūzijos sostinės širdyje, kurios kulminacija buvo įžiebtos olimpinės ugnies pakėlimas į naktinį dangų oro balionu.
Kartais įsismarkaudavęs lietus nesugadino nei sportininkų, plaukusių laivais Senos upe, nei daugybės žmonių, stebėjusių pirmąją olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją ne stadione, nuotaikos.
Garsieji Paryžiaus statiniai – Dievo Motinos katedra, Luvras ir Naujasis tiltas – tarsi dalyvavo įspūdingame šou, per kurį Prancūzija demonstravo savo kultūrą ir istoriją – nuo 1789 m. revoliucijos iki Victoro Hugo „Vargdienių“ ir taip pat pagerbė tuos, kurie atstatė Dievo Motinos katedrą po niokojamo gaisro 2019 m.
Lady Gaga atliko prancūzišką kabareto dainą su šokėjais, o Céline Dion padainavo „L’Hymne à l’amour“ iš Eifelio bokšto, kuris prieš tai buvo gigantiško šviesų šou vieta – tai buvo pirmas jos pasirodymas po to, kai jai buvo diagnozuotas sustingusio žmogaus sindromas.
Baigiantis įspūdingai ceremonijai olimpinę ugnį uždegė Prancūzijos sportininkai – olimpinė lengvosios atletikos čempionė Marie-José Pérec ir dziudo žvaigždė Teddy Rineras.
Keturias valandas trukusiame ekstravagantiškame renginyje, kurį, kaip manoma, per televiziją stebėjo daugiau nei 1 milijardas žmonių visame pasaulyje, dalyvavo šimtai šokėjų.
Juliette Armanet atliko „Imagine“, o Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Thomas Bachas savo kalboje taip pat paminėjo šią garsiąją Johno Lennono dainą.
„Kai kas gali sakyti, kad mes, olimpinio pasaulio atstovai, esame svajotojai. Bet mes ne vieni. Mūsų svajonės šįvakar pildosi“, – sakė Th. Bachas.
Jis pabrėžė olimpinį solidarumą, teigdamas, kad „karų ir konfliktų draskomame pasaulyje būtent šis solidarumas leido mums šį vakarą susiburti“.
Organizacinio komiteto prezidentas Tony Estanguet pareiškė: „Ateinančias 16 dienų jūs būsite geriausia žmonijos versija. Priminsite mums, kad sporto emocijos yra universali kalba, kuria mes visi dalijamės“.
Po to Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atidarė Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes, kuriose apie 10 500 sportininkų iš daugiau nei 200 šalių varžysis dėl 329 aukso medalių 32-ose sporto šakose.
Nors penktadienis prasidėjo išpuoliais prieš Prancūzijos geležinkelio linijas, per renginį nepastebėta jokių didelių trikdžių.
Apie 45 000 policijos pareigūnų saugojo atidarymo ceremoniją, į kurią atvyko daug valstybių ir vyriausybių vadovų, taip pat JAV pirmoji ponia Jill Biden.
ELTA
vinas | 2024-07-28
|
Sakoma, kad reikia ne tik žiūrėti, bet ir suvokti, ką matai. Atidarymo pradžia – vaikus į kanalizaciją su žiurke ir krokodilu atvedantis Zidanas, mistinis keltininkas (į mirusių pasaulį per Siksto upę?) … Išplėštas Luvras, tradicinį meną ir kultūrą atstovaujanti Mona Liza išmesta plūduriuoti Senos upėje… Languose Marijos Antuanetės dainuojančios nukirstos galvos ir kraujo upės … Na ir netradicinių orientacijų šou nuo barzdoto transvestito iki Paskutinės vakarienės farso – ar ne apsirijusią nutukusią Europą simbolizavo centrinė figūra rusų liaudies galvos apdaru? Paskutinė Europos vakarienė? O po to Apokalipsės raitėlis – Mirtis , satanistų stiliumi aukštyn kojom pakabinta Olimpiados vėliava , Paryžiuje dingusi elektra, tik Monmartro bažnyčia ir aukojimo vieta apšviestos… Siurrealu. , o gal pranašiška, kaip šokis su ligoninių lovom Londono olimpiados atidaryme ( 45-55min.)?
Inga | 2024-08-13
|
labai teisingas pastebėjimas ir komentaras