2024/05/19

 

JAV ATSTOVŲ RŪMAI PRITARĖ MILIJARDINEI PARAMAI UKRAINAI

Kol pasaulio politikai sprendžia ginklų perdavimo klausimą Ukrainai, žūsta žmonės. ELTOS nuotrauka

JAV Atstovų Rūmai šeštadienį  po kelis mėnesius trukusios blokados pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Parlamentarai priėmė atitinkamą įstatymo projektą, kuriame numatyta Kyjivui skirti 61 mlrd. dolerių (57 mlrd. eurų).

Galutinis balsavimo rezultatas buvo 311:112.

Tai nepaprastai svarbus momentas Ukrainai, kuriai žūtbūt reikia karinės pagalbos kovojant su Rusijos invazija.

Tikimasi, kad Senatas šią priemonę patvirtins artimiausiomis dienomis, o tuomet prezidentas Joe Bidenas ją patvirtins parašu. Žiniasklaidos teigimu, balsavimas Senate gali vykti jau antradienį ir dar tą pačią dieną J. Bidenas gali padėti savo parašą.

Pareigūnai JAV žiniasklaidai sakė, kad dalis ginkluotės Ukrainą gali pasiekti per savaitę.

JAV yra pagrindinė Ukrainos rėmėja ginklais pastarajai ginantis nuo Rusijos agresijos. Tačiau JAV Kongresas didelio paramos paketo savo sąjungininkei nebuvo patvirtinęs jau beveik pusantrų metų. Pagrindinė to priežastis – nesutarimai tarp abiejų partijų.

Prezidentas J. Bidenas ir demokratų nariai Kongrese seniai siekė patvirtinti naują paramos ginklais paketą. Tačiau kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo įtakoje esantys respublikonai nenorėjo, kad Ukrainai būtų skirtas finansavimas.

Ilgai dvejojęs, Atstovų rūmų pirmininkas Mike‘as. Johnsonas galiausiai parėmė 61 mlrd. JAV dolerių vertės pagalbos paketą Ukrainai, kurį sudaro ekonominė parama ir ginkluotė.

JAV yra svarbiausia Ukrainos sąjungininkė jos gynybinėje kovoje su Rusijos invazija. Nuo karo pradžios vyriausybė Vašingtone jau skyrė Kyjivui karinės paramos už daugiau kaip 40 mlrd. eurų. Tačiau Kongreso Ukrainai skirtos lėšos išseko. Jų stygius susilpnino Ukrainos gynybą, nes šaliai trūksta ginklų ir amunicijos. Europos finansinės išlaidos Ukrainai jau yra didesnės, tačiau JAV ginklų tiekimas Ukrainai yra itin svarbus.

JAV Centrinės Žvalgybos agentūros (CŽA) vadovas Williamas Burnsas ketvirtadienį primygtinai įspėjo, kad Ukraina be naujos JAV karinės paramos dar šiais metais gali pralaimėti agresorei Rusijai.

Ir naujoje JAV karo studijų instituto ataskaitoje buvo teigiama: „Ukraina negalės išlaikyti dabartinių (fronto) linijų, jei amerikiečiai greitai neatnaujins pagalbos“. O tai esą drastiškai padidintų Rusijos puolimo prieš NATO pavojų netolimoje ateityje.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video