2024/06/15

 

ŠVIETIMO MINISTRAS TEIKS ATSISTATYDINIMO RAŠTĄ, IŠ PAREIGŲ TRAUKIASI IR VICEMINISTRAS

Gintautas Jakštas. ELTA / Andrius Ufartas

Tęsiantis nesklandumams dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimo, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas dar antradienį ketina premjerei Ingridai Šimonytei pateikti atsistatydinimo pareiškimą.

„Su premjerės komanda matome, kad neturime pakankamos laisvės spręsti ir įgyvendinti sprendimus, kuriais patys tikime. Jau ne kartą teko ir pačiam prisiimti atsakomybę už sprendimus, kurių pats nepriėmiau. Daugiau to daryti nenoriu. Tad šiandien ir viešai prašau premjerės priimti mano atsistatydinimą iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų“, – antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) surengtoje spaudos konferencijoje pranešė G. Jakštas.

„Naujo prašymo dar nesu pateikęs – pateiksiu šiandien“, – pridūrė jis, paklaustas, ar jau pateikė ministrei pirmininkei atsistatydinimo raštą.

Ministras taip pat pranešė priėmęs už tarpinių patikrinimo įgyvendinimą atsakingo viceministro Ramūno Skaudžiaus atsistatydinimo raštą.

„Vakar priėmiau viceministro Ramūno Skaudžiaus, kuris nuo pat pradžių buvo atsakingas už tarpinių patikrinimų modelį ir jo įgyvendinimą, atsistatydinimo prašymą. Gerbiu jo sprendimą ir poziciją, kad klausimas turi būti sprendžiamas su nauju požiūriu ir energija. Dėkoju jam už darbą“, – kalbėjo ministras.

„Taip pat dėkoju Agnei Liucilei Grickevičei, kuri ryžtingai priėmė iššūkį suformuoti naujo išskaidyto egzaminavimo modelį“, – pridūrė G. Jakštas.

Kritika Vyriausybės vadovei: premjerės komanda labiau trukdo, nei padeda

Aiškindamas savo pasitraukimo priežastis, G. Jakštas užsiminė apie išsiskyrusius ministerijos vadovybės bei premjerės I. Šimonytės komandos darbo kultūros.

„Tokiomis sąlygomis mums dirbti yra nelabai įmanoma, kadangi premjerės komanda labiau trukdo, nei padeda. Ir ta darbo kultūra, kuri atkeliauja iš ten, man asmeniškai ir mano komandai yra nepriimtina“, – aiškino G. Jakštas.

„Yra tiesiog darbo kultūra, kaip jie supranta pagalbą. Daugiau – nedetalizuosiu“, – į detales nesileido ministras.

ELTA primena, kad kilus nepasitenkinimui dėl netinkamai parengtų tarpinių vienuoliktokų patikrinimų užduočių, ministras G. Jakštas buvo įteikęs premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinimo raštą. Visgi, Vyriausybės vadovė nutarė jo kol kas netenkinti.

Dėl kelių tarpinių patikrinimų ministras buvo sudaręs ekspertines komisijas.

Šiais metais pradėti tarpiniai patikrinimai vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.

ELTA

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Bent ministras prisiima atsakomybę, nebijo įvardyti kas yra kas! O va kiti partiniai, patys būdami vadovais, nuolankiai šypsosi, pozuoja, taip nebyliai ydingai sistemai pritardami. Gaila vaikų, jų artimųjų ir pedagogų, kurių emocine ir fizine sveikata žaidžiama.

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video