2024/05/18

 

EUROPOJE VEIKIA DAUGIAU KAIP 800 PAVOJINGŲ NUSIKALSTAMŲ TINKLŲ

Unsplash nuotrauka

Europos Sąjungos kriminalinės žvalgybos agentūros (Europolo) duomenimis, Europoje veikia 821 pavojingas nusikalstamas tinklas, keliantis grėsmę ES.

Šios profesionalios gaujos turi daugiau kaip 25 000 narių, sakoma Hagoje pristatytoje ataskaitoje apie organizuotą nusikalstamumą.

Pirmą kartą šie tinklai buvo identifikuoti ir išanalizuoti remiantis duomenimis iš visų ES šalių.

„Sunkus ir organizuotas nusikalstamumas yra plačiai paplitęs ir toliau kelia pavojų Europos Sąjungos vidaus saugumui“, – teigiama pranešime.

Ataskaitoje aptariami tik didžiausią grėsmę keliantys tinklai ir jų veiklos metodai. Tai esą labai profesionalios ir tarptautiniu mastu veikiančios organizacijos. Jos lanksčios, kontroliuojančios ir naikinančios.

„Jos veikia ne izoliuotame nusikalstamame pasaulyje, o turi tiesioginį poveikį ES piliečių gyvenimui“, – pažymima ataskaitoje.

Kaip pavyzdys nurodomos galingos „Ndrangheta“ šeimos Italijoje. Pelnas iš narkotikų ir ginklų prekybos visoje Europoje investuojamas į nekilnojamąjį turtą, prekybos tinklus ar viešbučius.

Pagrindinis gaujų verslas, remiantis analize, yra narkotikų prekyba. Su ja susijęs kas antras tinklas. Daugiausiai tai kokaino, tačiau taip pat sintetinių narkotikų ir kanapių prekyba. Kiti nusikaltimai yra sukčiavimas, įsilaužimai, vagystės, prekyba žmonėmis bei migrantų kontrabanda.

Europolo teigimu, didžiausią grėsmę kelia įsiskverbimas į legalaus verslo pasaulį – tikslas yra palengvinti ir nuslėpti nusikaltimus bei plauti pelną. 86 proc. tinklų naudojasi legaliomis verslo struktūromis, didžioji dauguma jų praktikuoja korupciją ir smurtą.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video