2024/04/13

 

V. ZELENSKIS: ŠIS KARAS YRA PASAULINĖS REIKŠMĖS

Volodymyras Zelenskis. ELTOS nuotrauka

Rusijos karas prieš Ukrainą yra pasaulinės reikšmės ir niekas pasaulyje negali likti šios kovos nuošalyje, teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Apie tai jis sekmadienį rašė socialiniame tinkle „Facebook“, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.

„Šis karas – pasaulinės reikšmės. Tai karas už mūsų valstybės teisę egzistuoti, taip pat už kiekvieno žmogaus teisę gyventi. Už mūsų ir kiekvienos tautos orumą, kurios siekia kurti savo pačių likimą. Šis karas yra už tai, kad niekas nedrįstų tapti žvėrimi kitų atžvilgiu“, – sako Ukrainos prezidentas.

„Okupantų nužudyti mūsų žmonės, kurių kūnai gulėjo Bučos gatvėse, buvo liudijimas, kad niekas pasaulyje negali likti šios kovos nuošalyje. Nes čia, Ukrainoje, gindama mūsų žmones, mūsų gyvybes, mūsų valstybę, žmonija laimi“, – teigia V. Zelenskis.

Jis pabrėžė, kad pradėdama tokią agresiją prieš kitus Rusija visų pirma sunaikino savo pačios moralę, o smurtą ir neapykantą pavertė savo ideologija. Anot jo, tokia sistema taip paprastai nesustoja, ją sustabdo jėga, vienybė, ryžtas ir supratingumas – būtent tai, ką ji ir nori sunaikinti.

„Aš dėkoju visiems pasaulyje, kurie mums tikrai padeda. Šlovė mūsų stipriai tautai, mūsų kariams! Šlovė visiems, kurie gina žmoniją ir gyvybes! Šlovė Ukrainai!“, – pareiškė V. Zelenskis.

Per antrąsias Kyjivo regiono išlaisvinimo nuo rusų okupantų metines V. Zelenskis pagerbė žuvusius ukrainiečius, kuriuos Rusijos kareiviai nužudė laikinai okupuotame Bučos mieste 2022 m. Rusijos pajėgos Bučą užėmė 2022 m. vasario 27 d., o Ukrainos karinės pajėgos miestą išlaisvino tų pačių metų kovo 31 d.

Karolis Broga (UKRINFORM)

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kokaino karaliaus blevyzgos :DDD

  • Ukraina- dar nevisas pasaulis…

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video