2024/04/16

 

RUSIJOJE – NACIONALINIO GEDULO DIENA, SKIRTA PAGERBTI 133 TERORISTINIO IŠPUOLIO AUKAS

Teroristinio akto aukų pagerbimas prie rusijos ambasdos Vilniuje 2024.03.23. ELTOS nuotrauka

Rusijoje šis sekmadienis paskelbtas nacionalinio gedulo diena, skirta pagerbti daugiau kaip 130 teroristinio išpuolio koncertų salėje netoli Maskvos aukų.

Valstybinė naujienų agentūra sekmadienio rytą pranešė, kad žuvusiųjų skaičius lieka nepakitęs – 133. Sužeistųjų padaugėjo nuo 147 iki 152, tarp jų yra penki vaikai. Teigiama, kad daugelio sužeistųjų būklė yra kritinė.

Naktį į sekmadienį sunkioji technika valė išpuolio teritoriją. Baimintasi, kad smarkiai nukentėjusios koncertų salės Krasnogorske į šiaurės vakarus nuo Maskvos griuvėsiuose dar gali būti žmonių. Valdymo darbai, institucijų duomenimis, truks bent iki sekmadienio vakaro.

Atsakomybę už išpuolį dar naktį į šeštadienį prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS). Tačiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įžvelgia „ukrainietišką pėdsaką“. Kyjivas bet kokias sąsajas su ataka neigia.

Keturi pagrindiniai įtariamieji šeštadienio vakarą apklausai atvežti į Maskvą. Pasak agentūros TASS, jie iš Briansko srities šalies pietuose, kur buvo sulaikyti, pristatyti į vadinamąjį tyrimų komitetą.

Ateinančiomis dienomis teismas spręs dėl jų suėmimo. Jiems gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video