2024/04/18

 

DALIS BŪSIMŲJŲ KANDIDATŲ Į PREZIDENTUS JAU RENKA RINKĖJŲ PARAŠUS

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį startavo pasirašymas už dalį būsimųjų kandidatų Respublikos Prezidento rinkimuose.

Rinkėjai savo parašais jau gali paremti patinkantį kandidatą elektroniniu būdu VRK administruojamame elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt

Šiuo metu pasirašyti galima už 10 būsimųjų kandidatų, kurie jau pateikė pareiškinius dokumentus VRK: Giedrimą Jeglinską, Andrių Mazuronį, Gitaną Nausėdą, Ingridą Šimonytę, Valdą Tutkų, Eduardą Vaitkų, Aurelijų Verygą, Igną Vėgėlę, Dainių Žalimą, Remigijų Žemaitaitį.

Trečiadienį  taip pat kiekvienam iš šių pretendentų į kandidatus (išskyrus Ingridą Šimonytę, kuri išreiškė pageidavimą rinkėjų parašus rinkti tik elektroniniu būdu) bus išduoti po 1000 rinkėjų parašų lapų. Apskaičiuota, kad jeigu kandidatas jį palaikančių rinkėjų parašais užpildys visų lapų eilutes, jis bus surinkęs 35 tūkstančius parašų.

Likusieji 4 politinės kampanijos dalyviai: Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta, Arūnas Rimkus ir Žilvinas Treigys rinkėjų parašus galės pradėti rinkti po to, kai pateiks pareiškinius dokumentus VRK. Tai padaryti jie turi iki kovo 8 d. 17 val.

Rinkėjai, prisijungę prie www.rinkejopuslapis.lt elektroninėmis atpažinimo priemonėmis, galės pasirinkti, ar savo parašu paremti vieną kandidatą, kelis iš jų arba visus. 

Čia taip pat bus galimybė persigalvojus savo elektroninį parašą atšaukti bet kuriuo metu iki tol, kol kandidatas nenuspręs užbaigti parašų rinkimo arba kol nesueis parašų rinkimo termino pabaiga.

SVARBU! Savo parašu rinkėjas gali paremti tiek kandidatų, kiek nori. Tačiau už kiekvieną kandidatą galima pasirašyti tik vieną kartą. Kitaip tariant, jeigu rinkėjas jau pasirašė elektroniniu būdu „Rinkėjo puslapyje“, popieriniame parašų rinkimo lape už tą patį kandidatą pasirašyti nebegali (ir atvirkščiai). Jeigu tikrindama rinkėjų parašus VRK nustatys, kad rinkėjas už tą patį kandidatą pasirašė du ir daugiau kartų, bus neįskaitytas nė vienas jo parašas. 

Popieriniuose lapuose surinktų rinkėjų parašų tikrinimo metu paaiškėjus, kad dalis įrašų gali būti padaryti viena ranka ar kitaip suklastoti, apie tokius įtarimus VRK visada praneša teisėsaugos institucijoms, todėl būsimieji kandidatai ir asmenys, kurie padės jiems rinkti rinkėjų parašus, prašomi tai daryti sąžiningai ir laikantis rinkimus reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

Rinkėjų parašus būsimieji kandidatai ir jų atstovai galės rinkti iki kovo 28 d. Iki šios dienos kiekvienas pretendentas į kandidatus turės būti surinkęs mažiausiai 20 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų ir juos pateikti VRK.

Vėliau VRK, patikrinusi kandidatų pareiškiniuose dokumentuose  nurodytą informaciją ir jų surinktus rinkėjų parašus, priims sprendimą registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip likus 31 dienai iki rinkimų dienos, t. y. – ne vėliau kaip balandžio 11 d. Po šio sprendimo, bet ne vėliau kaip balandžio 12 d., VRK savo svetainėje atvers kandidatų duomenis visuomenei.

Respublikos Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d.

VRK inf. ir nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Uz isvarditus kandidatus ne uz viena nepasirasysiu. Vienas jau sukure „GEROVES VALSTYBE“,galvojate ir kiti padarys ka nors gero paprastu zmoniu labui?

 • Tik ne uz konservatorius.Per valdymo metus nuvare sali ir gyventojus i SKURDA .

 • Tik už Šimonytę,per pusę dienos surinko parašus,ją palaiko visi išsilavinę žmonės…

  • Tai dar vienas mums kalamas mitas, kad Šimonytę palaiko išsilavinę miesto gyventojai. Aš išsilavinęs, mano aplinkoje daug išsilavinusių žmonių, bet jų tarpe nė vienas Šimonytės nepalaiko.

   • Pritariu .

  • Mes šeimoje 4 irgi išsilavainę, bet konservatorių nepalaikom.

 • Protingesnio žmogaus ir tinkamesnio kandidato už INGRIDĄ nėra

 • Tik ne už Šimonytę. Arogantiška, neįsiklausanti, neturinti lyderio savybių, negebanti prisiimti asakomybės, besiblaškanti. Prisiminkime, kaip žadėjo atsistatydint po Nato summito, kaip įtikinėjo, kad savo žodžio laikysis – piššš….gavosi…O kaip su „neklystančiais“ ministrais? Stoja mūru už kiekvieną, negebėdama objektyviai klaidas/rezultatus įvertinti. O kaip per Prezidento metinę kalbą elgėsi? Šaipėsi, staipėsi – kaip neišauklėta pradinukė. Net p. Degutienė su Ažubaliu pasisako prieš ją , o man jie kur kas didesni autoritetai. Tik ne už Šimonytę…

 • Kodel tiek mažai kandidatų???

 • Kitiems jau augt, o tamstai-gimt 😀

 • Už Šimonytę tikrai nesirašysiu. Tokios ciniškos mužikės nenoriu. Moka tik šaipytis ir kaltinti visus. Gerų charakterio bruožų nepastebėjau, nors anksčiau turėjau gerą nuomonę apue ją. Nusivyliau konservatoriais 100%.

  • Pritariu. Anksčiau jai net simpatizavau, bet po šios kadencijos – viskas. Labai džiaugiuosi, kad ji ne mano tiesioginis vadovas. Apsaugok Dieve nuo tokios arogancijos…

 • Už Veryga, Šimonyte, Nausėdą ir Žalimą pasirašiau. Kitiem tik augt ir augt iki šio posto.

  • CIA JUS TIKRIAUSIAI PATEIKETE ATSAKYMA

   SAU

   KITIEMS AUGTI AR NEAUGTI

   CIA TIK TU ZMONIU REIKALAS

   SVARBIAUSIA KAD JUS TAS RINKEJAS

   AUGTUMETE TIESOJE IR SVIESOJE

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video