2024/02/24

 

RAGINA BŪTI BUDRIEMS KELIUOSE – KADA PADAUGĖJA EISMO ĮVYKIŲ SU LAUKINIAIS GYVŪNAIS

Laukiniai gyvūnai tamsiuoju metų laiku dažniau patenka į eismo įvykius. Žiemą jie iššoka į kelią ir atsitrenkia į automobilius, todėl Aplinkos apsaugos departamentas primena gyventojams būti budriems keliuose, saugoti save ir laukinius gyvūnus. 

Viena priežasčių, kodėl eismo įvykių su laukiniais gyvūnais pagausėja žiemą, yra druska barstomi keliai. Natūralioje gamtoje žvėrys gauna mažai mikroelementų, kurių gausu druskoje, todėl gyvūnai dažniau patraukia link kelių ir pakelių ir laižo druską. 

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba 2023 m. spalį gavo 779 pranešimus, lapkritį – 829, gruodį – 861 pranešimą apie eismo įvykius su laukiniais gyvūnais. Žiemą, esant prastesniam matomumui ir ilgesniam tamsiam laikotarpiui, labai svarbu žinoti, kad išauga grėsmė kelyje susidurti su laukiniu gyvūnu.  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pataria: pastebėję laukinį gyvūną ant kelio ar šalia jo, sumažinkite greitį ir naudokite garsinį signalą.

Transporto priemonę valdykite kuo švelniau ir tolygiau. Važiuokite tokiu greičiu, kad jaustumėtės saugiai ir turėtumėte laiko sustoti, jei gyvūnas bėgtų į kelią. Svarbiausia – temstant ir naktį važiuokite lėčiau, vairuokite atidžiai, išlikite budrūs, ypač važiuodami miškingomis vietomis. 

Jei per susidūrimą laukinis gyvūnas sužeidžiamas ar nugaišta, vairuotojas privalo apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Jeigu kliudėte ar sužeidėte miško žvėrį, svarbiausia būti atsargiems, tik įvertinę, kad gyvūnas nebegali jūsų sužeisti ir trukdo eismui, galite jį patraukti į šalikelę.

Tokiais atvejais specialistai susisiekia su to rajono medžioklės plotų valdytojais – medžiotojų būreliu ar klubu. Būtent medžiotojams, kaip reglamentuoja Medžioklės įstatymas, perduodamas partrenktas gyvūnas. Draudžiama paimti numuštus gyvūnus. Jei gyvūnas ar jo dalys paimami apie tai nepranešus nustatyta tvarka, laikoma, kad gyvūnas ar jo dalys paimti neteisėtai. 

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat fiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu [email protected].  

Aplinkos apsaugos departamentas jums rūpimais aplinkosaugos klausimais konsultuoja telefonu 8 700 02 022 ar el. paštu [email protected]

Aplinkos apsaugos departamento inf. ir nuotrauka

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video