2024/03/01

 

ES PRADĖS STOJIMO DERYBAS SU UKRAINA IR MOLDOVA

Europos Sąjunga (ES) nusprendė pradėti stojimo derybas su Ukraina ir Moldova. Tai ketvirtadienį socialiniame tinkle „X“ (buvusiame tviteryje) pranešė Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles‘is Michelis. EPA-ELTA nuotrauka

Europos Sąjunga (ES) nusprendė pradėti stojimo derybas su Ukraina ir Moldova.

Tai ketvirtadienį socialiniame tinkle „X“ (buvusiame tviteryje) pranešė Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles‘is Michelis.

Pasak jo, ES taip pat pradės stojimo derybas su Bosnija ir Hercegovina, kai bus „pasiektas reikiamas atitikties narystės kriterijams lygis“.

Be to, Sakartvelui suteiktas šalies kandidatės statusas, pridūrė EVT pirmininkas.

„Aiškus vilties ženklas jų žmonėms ir mūsų žemynui“, – pareiškė Ch. Michelis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis iš karto pasveikino Europos Sąjungos (ES) sprendimą pradėti stojimo derybas su jo šalimi. „Tai Ukrainos pergalė. Visos Europos pergalė. Pergalė, kuri motyvuoja, įkvepia ir stiprina“, – rašė V. Zelenskis tinkle X.

Prieš pasiekiant susitarimą ES, vyko sunkūs pokalbiai. Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas atvykęs į Briuselį kartojo, kad nepritaria stojimo derybų su Kyjivu startui. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, Prancūzijos prezidentas Emmamuelis Macronas ir Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen mažame rate mėgino perkalbėti Vengrijos premjerą.

Anot ES šaltinių, V. Orbanas galiausiai atsisakė blokados, tačiau panaudojo tam tikrą triuką: kai buvo balsuojama dėl teksto, V. Orbano salėje nebuvo. Tai, pasak šaltinių, su juo buvo suderinta.

Viršūnių susitikimo pradžioje visos ES šalys narės, išskyrus Vengriją, pasisakė už stojimo derybų su Ukraina pradžią. V. Orbanas savo pasipriešinimą argumentavo tuo, kad Ukraina dar neįvykdė reformų reikalavimų.

Teigiamo sprendimo šalininkai susitikime atkreipė dėmesį į tai, kad ES stojimo derybų pradžia visų pirma yra simbolinis žingsnis.

„Prireiks daug metų, kol prisijungimas įvyks“, – susitikimo pradžioje sakė kadenciją baigiantis Nyderlandų premjeras Markas Ruttė. Esą svarbu leisti žengti kitą žingsnį šaliai, kuri per karą labai sunkiomis sąlygomis vykdo reformas.

Moldovos prezidentė Maia Sandu ketvirtadienį pasveikino Europos Sąjungos (ES) lyderių susitarimą pradėti stojimo derybas su jos šalimi.

„Šiandien Moldova verčia naują puslapį, sulaukus ES sutikimo dėl stojimo derybų“, – socialiniame tinkle „X“ (buvusiame tviteryje) parašė M. Sandu.

Prezidentė pažymėjo, kad Moldova yra „įsipareigojusi dirbti sunkų darbą, kurio reikia norint tapti ES nare“.

Sakartvelo prezidentė Salome Zurabišvili taip pat sveikino Europos Sąjungos (ES) lyderių sprendimą suteikti jos šaliai kandidatės į Bendriją statusą.

Valstybės vadovė socialiniuose tinkluose kalbėjo apie „labai svarbų įvykį Sakartvelui ir mūsų Europos šeimai“. Pasak S. Zurabišvili, Sakartvelas šalies kandidatės statusą įgijo „pelnytai“.

ELTA

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Leftistinė ES bando išprievartauti valstybes nares elgtis taip, kaip joms nepriimtina, Lenkija, Vengrija kovojo už savo suverinitetą, buvo nubaustos, Tuskas nusilenkė, jau paskelbta kad ir Lenkijai skiriama Kalėdinė dovana milijardai, Vengrija rado silpną ES vietą ir atsiima kas jai priklauso. Bet ES ilgai taip neleis, perims vadovavimą, naikins nacionalines valstybes ir steigs ES gubernijas, kaip jau buvo prie žinote kieno…

    • Aš jau geriau ES gubernijoje gyvensiu negu sup…am ruskyne:))))

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video