2024/05/25

 

REFERENDUMAS DĖL PILIETYBĖS IŠSAUGOJIMO: KAIP ATRODYS BALSAVIMO BIULETENIS?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) oficialiai patvirtino balsavimo biuletenį, kurį rinkėjai gaus atėję balsuoti į gegužės 12 d. vyksiantį Referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.  

Referendume dėl Konstitucijos pakeitimo rinkėjams bus siūloma šio įstatymo 12 straipsnyje atsisakyti sakinio „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“, kuris šiuo metu neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

Rinkėjai, pritariantys tokiai Konstitucijos pataisai, balsuoja biuletenyje pažymėdami laukelį TAIP, nepritariantys – NE

Jei rinkėjas biuletenyje pažymėtų abu langelius arba nepažymėtų nė vieno, balsavimo biuletenis būtų laikomas negaliojančiu.

Tokiu atveju, jei referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyktų ir pataisa būtų priimta, Konstitucijos 12 straipsnis atrodytų tiksliai taip, kaip nurodyta šiame balsavimo biuletenyje.

Referendumo biuletenio maketas parengtas vadovaujantis Seimo nutarimu paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.

Jo maketas taip pat pritaikytas naudoti kartu specialiomis rinkimų biuletenių įmautėmis su Brailio raštu, kuriomis naudodamiesi regėjimo negalią turintys rinkėjai galės balsuoti be kitų asmenų pagalbos, asmeniškai ir slaptai. 

Privalomasis referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks 2024 m. gegužės 12 dieną, kartu su tą pačią dieną vyksiančiais Respublikos Prezidento rinkimais. Daugiau apie 2024 m. gegužės 12 d. vyksiantį referendumą dėl pilietybės išsaugojimo skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto svetainėje.

VRK inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O originalo nereikia pridėt, kad matytus, kas keičiama?

    • Specialiai nepridedama, kad būrai nepradėtų mąstyti.

    • Bukapročiai, LT piliečiams, kurie dalyvaus ir balsuos už šį pakeitimą, jis visai nėra aktualus. Jie turi pilietybę ir turi visas teises. Tačiau idiotai VRK ir seime net nesistengia piliečiam paaiškint, kodėl kiekvienas turėtų gaišt savo laiką dėl jiem visai nereikšmingo klausimo. Ir net nesugeba aiškiai išdėstyti kaip būtų keičiama konstitucija. Žemiausias lygis. Tiesiog žymėčiau NE.

Rekomenduojami video