2024/07/15

 

RYTOJ – VIENA STIPRIAUSIŲ GEOMAGNETINIŲ AUDRŲ: AR GALIME PASIRŪPINTI SAVO SVEIKATA?

Pixabay nuotrauka

Sklindant žiniai, kad Lietuvoje liepos mėnesį siautėja geomagnetinės audros, mokslininkai išskiria vieną datą – liepos 12-ąją, kada audra bus pati stipriausia šį mėnesį.

Šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu.

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Padidėjęs kraujospūdis

Pakilus kraujospūdžiui, vaistininkė E. Ramaškienė pirmiausia skatina skirti laiko kvėpavimo pratimams, nes jie gali padėti greičiau sugrąžinti kraujo spaudimą į įprastas vėžes.

„Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti ilgam iškvėpimui. Pasistenkite kvėpuoti lėtesniais įkvėpimais ir iškvėpimais – įkvėpkite skaičiuojant iki trijų, o iškvėpkite suskaičiavę nuo vieno iki šešių.

Taip pat sumažinti spaudimą gali padėti ir aminorūgštis L-arganinas, nes jis didina deguonies kiekį kraujyje ir juo aprūpina mūsų raumenis. Šią aminorūgštį galima rasti ne tik maisto papilduose, bet ir žalių burokėlių sultyse ar česnakuose.

Taip pat nepamirškite paprasčiausio pailsėjimo gryname ore. Dar padėti gali ir vaistažolių pagrindo raminamieji lašeliai su magniu“, – pasakoja vaistininkė.

Raumenų ir sąnarių skausmas

Vaistininkė pasakoja, kad skundžiantis raumenų ir sąnarių skausmais, gali pagelbėti šilumos terapijos, kurios atpalaiduoja įsitempusius raumenis bei palengvina jų nemalonius spazmus.

„Norint atpalaiduoti skaudančius raumenis ir sąnarius, pagalbai pasitelkite šildomus tepalus arba pleistrus, taip pat jums gali praversti guminė šildomoji pūslė, pripildyta šiltu vandeniu. Be to, nepamirškite šiltos vonios.

Nuo šilumos mūsų kraujagyslės išsiplečia ir suaktyvina kraujotaką, todėl greičiau atsistato mūsų skaudanti kūno dalis. Visgi vieno pabuvojimo su šildančiomis priemonėmis nepakaks – tai reikėtų daryti bent tris kartus dienoje po 10–15 minučių”, – pataria E. Ramaškienė.

Galvos skausmas

Galvos skausmai dažnai gali prasidėti palengva, pasakoja vaistininkė. Anot jos, pirmiausia pradeda mausti kaktą, tuomet skausmas keliauja į smilkinius ir pakaušį, kol pasiekia kaklą ir pečius.

„Kartais tenka išgirsti pacientų istorijų, jog šie susidūrus su galvos skausmu neskuba vartoti jį malšinančių vaistų. Ir viskas su tuo yra gerai. Tik tokiais atvejais svarbiausia atkreipti dėmesį – galbūt seniai gėrėte vandens, nes tuomet gali pakakti paprasčiausiai vienos stiklinės ir trumpo prigulimo poilsiui.

Jeigu vis tiek jaučiate, kad skausmas nepraeina, tuomet nelaukite, kol šis dar labiau sustiprės ir išgerkite ibuprofeno, aspirino arba paracetamolio. Jei vaistai nepadėjo, vis tiek tabletės nekartokite bent 4–6 valandas”, – pataria E. Ramaškienė.

Pykinimas

Jeigu jus pradėjo kankinti pykinimas, vaistininkė pataria neskubėti gerti vaistų, o pirmiausia išbandyti praktinius patarimus bei įsidėmėti klaidas, kurių nevertėtų daryti.

„Pajutus pykinimą, visų pirma pakvėpuokite grynu oru, reguliariai mažais gurkšneliais gerkite šaltą vandenį, taip pat tinka imbierų arba pipirmėčių arbata.

Venkite riebaus, kepto ir stiprų kvapą turinčio maisto. Taip pat neskubėkite valgyti dideliais ir greitais kąsniais arba gerti skysčių be perstojo, nes tai gali paskatinti skrandžio sustojimą.

O galų gale jaučiant šį diskomfortą, nepamirškite patogios aprangos, kuri neveržtų pilvo arba juosmens srities. Skirkite daugiau laiko poilsiui, prigulkite“, – pataria vaistininkė.

Rolanda LIPNEVIČIŪTĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video