2024/07/15

 

XI FESTIVALIO „MUZIKOS SAVAITGALIAI ANYKŠČIUOSE“ ATIDARYMAS

Liepos 9 d. (sekmadienį) 15 val. Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai) vyks pirmasis XI festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas „Legendos“ (Gleb Pyšniak – violončelė, Rokas Zubovas – fortepijonas).

Koncerto vedėja: Rasa Murauskaitė-Juškienė. 

Skambės A. Šenderovo. V. Bartulio, B. Kutavičiaus, M. K. Čiurlionio, F. Latėno kūriniai.

Bilieto kaina 5 Eur. 

Moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Eur.

Bilietus galėsite įsigyti prieš koncertą, Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai)

LEGENDOS | naujo albumo pristatymo koncertas

Gleb PYŠNIAK, violončelė

Rokas ZUBOVAS, fortepijonas

Koncerto vedėja : Rasa Murauskaitė-Juškienė

Mikalojus Kontantinas Čiurlionis, Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas – penkios skirtingos asmenybės, kūrusios Lietuvos muzikinės kultūros istoriją. Visgi juos visus vienijo drąsa ir individualybė, platūs kūrybinės veiklos akiračiai. Penki išskirtiniai, nesupainiojami balsai, penki žvilgsniai į lietuvišką tapatybę, koncerte pristatomi per penkis skirtingos apimties kūrinius violončelei ir fortepijonui. Kiekviena šių kompozicijų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. Visa tai sudėta ir į violončelininko Glebo Pyšniako ir pianisto Roko Zubovo vinilinę plokštelę „Legendos“, atveriančią spalvingą Lietuvos muzikos kraštovaizdį.

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7–9 temines kamerinės muzikos programas. 

PROGRAMA:

Anatolijus Šenderovas (1945–2019)

Sulamitos giesmės

Vidmantas Bartulis (19542020) 

Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…

Bronius Kutavičius  (19322021)

Perpetuum mobile

M. K. Čiurlionis (18751911)

Kūriniai violončelei ir fortepijonui (adaptuoti Juozo Čelkausko)

Faustas Latėnas (19562020)

Sonata violončelei ir fortepijonui

I. Ramiai, plaukiančiai

II. Gyvai

III. Andante

Anykščių menų centro inf.

Užs. Nr. N-145

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video