2024/04/13

 

LENKIJA DAR LABIAU STIPRINS SAVO RYTINĖS SIENOS APSAUGĄ

„Wagner“ samdinių grupuotės permetimas į Baltarusiją, anot Lenkijos, gali kelti grėsmę regiono šalims. „Šiandien mums sunku atmesti, kad „Wagner“ grupės buvimas Baltarusijoje gali kelti potencialią grėsmę Lenkijai, kuri turi bendrą sieną su Baltarusija, taip pat (...) Lietuvai ir galbūt Latvijai“, – trečiadienį žurnalistams Kyjive sakė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. AFP-ELTA nuotrauka

Dėl planuojamo Rusijos „Wagner“ samdinių grupuotės persikėlimo į kaimyninę Baltarusiją Lenkija ketina dar labiau stiprinti savo rytinę sieną.

Planuojama gausinti ten dislokuotas uniformuotas pajėgas, taip pat didinti skaičių „įvairių kliūčių ir įtvirtinimų, skirtų mūsų sienos apsaugai puolimo atveju“, trečiadienio vakarą po specialaus vyriausybės posėdžio sakė vicepremjeras Jaroslawas Kaczynskis.

Anot jo, Lenkija turi duomenų, kad į Baltarusiją gali būti permesta iki 8 000 „Wagner“ kovotojų.

ES ir NATO narė Lenkija turi 418 km ilgio sieną su Baltarusija. 2021 m. vasaros pabaigoje ir rudenį padėtis čia paaštrėjo: tūkstančiai migrantų mėgino nelegaliai patekti į ES. Briuselis kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką organizuotai gabenus migrantus iš krizių regionų prie ES išorės sienos, kad padarytų spaudimą Vakarams. Lenkija nuo tada sausumos sieną apjuosė 5,5 metro aukščio tvora.

A. Lukašenka tarpininkavo nutraukiant „Wagner“ maištą Rusijoje savaitgalį, kai Jevgenijaus Prigožino privačios kariuomenės samdiniai nužygiavo beveik iki Maskvos. Vėliau Kremlius pranešė, kad buvo susitarta, jog J. Prigožinas galės išvykti į Baltarusiją, jam iškelta baudžiamoji byla nutraukta. A. Lukašenka pasisiūlė priimti ir „vagneriečius“.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video