2023/12/11

 

STABDO PREKYBĄ PAVOJINGOS KONCENTRACIJOS ACTU

Unsplash nuotrauka

Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukė pasipiktinusių vartotojų informacijos, kad prekybos vietose, maisto produktų lentynose bei elektroninėje prekyboje vartotojams yra siūloma įsigyti vieno gamintojo ,,Maistinės acto rūgšties 70 proc.“ produktus. 

VMVT nedelsiant reagavo į gautą pranešimą bei atliko mažmeninės prekybos kontrolę bei įspėjo visus didžiuosius prekybos tinklus iš maisto prekių lentynų bei elektroninės prekybos maisto produktų skyrių pašalinti 70 proc. acto rūgšties produktus.

Šis reikalavimas taikomas visoms mažmeninės prekybos parduotuvėms, kuriose prekiaujama maisto produktais galutiniam vartotojui.

Tyrimai tęsiami, bus sprendžiama dėl poveikio priemonių reikalavimus pažeidusiems prekybininkams.

VMVT primena, kad Lietuvos higienos normoje HN 15:2021 yra įtvirtinta nuostata, kad galutiniams vartotojams gali būti parduodama tik iki 9 proc. koncentracijos acto rūgštis (žinoma kaip maisto priedas E 260).

Didesnio procento acto rūgštis yra itin pavojinga ji gali nudeginti vidaus organus ir netgi patekti į kraują ir sukelti vidinį kraujavimą.

VMVT įspėja vartotojus būti atidiems ir atsargiems, o  maisto produktų pardavėjų  laikytis jiems nustatytų reikalavimų!

VMVT inf.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Idiotizmas. Taip mąstant reikėtų stabdyti prekybą acetonu, skiedikliais, dyzelinu, o ypač antifrizu ir langų valymo skysčiu, nes per klaidą jų išgėrus pasėkmės tos pačios. 70 proc actas buvo labai tinkamas agurkams marinuoti, dabar vietoj šaukšto trilitriui reikės stiklinės 9 proc. Sprendimas iš durnumo ar už atlygį?

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video