2023/10/04

 

SIAUBINGA GELEŽINKELIO AVARIJA INDIJOJE

Indijoje per siaubingą geležinkelio avariją žuvo daugiau kaip 280 žmonių, šimtai sužeisti. EPA-ELTA nuotrauka

Per siaubingą trijų traukinių susidūrimą Indijoje mažiausiai 288 žmonės žuvo, o daugiau kaip 850 buvo sužeisti, pranešė šeštadienį pareigūnai. Tai – daugiausiai aukų pareikalavusi geležinkelio avarija šalyje per daugiau kaip 20 metų.

Kadruose iš vėlų penktadienio vakarą įvykusios avarijos vietos netoli šalies rytuose esančios Odišos valstijos Balasoro miesto matyti sumaitoti vagonai su kraujo pėdsakais.

Gelbėtojai ieškojo išgyvenusiųjų, o daugybė kūnų buvo apdengti baltomis paklodėmis ir sudėti šalia bėgių.

Šeštadienį auštant gelbėtojai galėjo pamatyti visą tragedijos mastą.

Odišos valstijos priešgaisrinės tarnybos generalinis direktorius Sudhanshu Sarangi pranešė, kad žuvusiųjų skaičius siekia 288.

„Gelbėjimo darbai vis dar vyksta“, – sakė jis žurnalistams iš avarijos vietos ir pridūrė, kad yra daug sunkiai sužeistų žmonių.

Indijoje geležinkelio avarijos nėra retas reiškinys. Baisiausia iš jų įvyko 1981 metais, kai traukinys Biharo valstijoje nulėkė nuo tilto į apačioje esančią upę, tada žuvo nuo 800 iki 1000 žmonių.

Tačiau manoma, kad penktadienio katastrofa yra didžiausia nuo 1990-ųjų.

Odišos valstijos vyriausiasis sekretorius Pradeepas Jena patvirtino, kad apie 850 sužeistųjų buvo išgabenti į ligonines po avarijos, įvykusios už maždaug 200 kilometrų nuo regiono sostinės Bhubanešvaro.

„Dabar mūsų pagrindinis prioritetas – gelbėti keleivius ir teikti pagalbą sužeistiesiems“, – sakė jis.

Indijos geležinkelių kompanijos vykdomasis direktorius Amitabhas Sharma pareiškė, kad du keleiviniai traukiniai „aktyviai dalyvavo avarijoje“, o „trečiasis traukinys, krovininis, kuris stovėjo vietoje, taip pat pateko į ją“.

Vienas išgyvenęs žmogus vietos televizijos naujienų žurnalistams pasakojo, kad, kai įvyko nelaimė, jis miegojo, o pabudęs atsidūrė po keliolika bendrakeleivių, paskui kažkaip išsiropštė iš vagono, susižeidęs tik kaklą ir ranką.

Sužeistieji greitosios pagalbos automobiliais ir autobusais buvo vežami į bet kurią ligoninę, kurioje buvo vietų.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis pareiškė, kad yra sukrėstas dėl šios avarijos.

Nepalo ministras pirmininkas Pushpa Kamal Dahal pareiškė gilią užuojautą šią sielvarto valandą.

JAV valstybės departamento atstovas spaudai Vedantas Patelis sakė: „Šiuo metu mūsų mintys yra su Indijos žmonėmis“.

ELTA

Indijos premjeras Narendra Modi žada, kad kaltieji dėl daugybę žmonių pražudžiusios traukinio katastrofos bus griežtai nubausti.
EPA-ELTA notrauka
Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video