2023/11/28

 

VMVT ĮSPĖJA: MAISTO PAPILDAI NEGYDO

VMVT nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose ir spaudoje vis dažniau pasirodančias klaidinančias ir tikrovės neatitinkančias reklamas apie maisto papildų gydomąsias savybes, gyventojus ragina būti budrius, kritiškai vertinti pateiktą informaciją ir nesusigundyti reklamose pasakojamomis istorijomis, kad maisto papildas neva gali išgydyti tam tikras ligas, pavyzdžiui, nagų grybelį.

Maisto papildas nėra panacėja, jis negali atkurti regėjimo, klausos, išgydyti nemigos ir pan.

VMVT specialistai įspėja, kad nors maisto papildų ir vaistų yra labai panašios formos, ir vieni, ir kiti parduodami vaistinėse, bet maisto papildas – ne vaistas!

Maisto papildas – įprastam racionui papildyti skirtas maisto produktas, kuris yra koncentruotas vienos arba kelių maistinių arba kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį. Toks produktas skirtas tik normalioms organizmo funkcijoms palaikyti.

„Maisto papildų ženklinimui keliamos dvi svarbiausios sąlygos – jei maisto papildų ženklinime arba reklamoje naudojami leidžiami sveikatingumo teiginiai, pvz., skirtas imuninei sistemai, kaulams ir t. t., tada papilde turi būti medžiaga, kuri ir padeda palaikyti būtent tas nurodytas funkcijas.

Bet ir to nepakanka – tokie teiginiai turi būti ir moksliškai įrodyti, ir reglamentuoti Europos Sąjungos.

Vis dėlto šie teiginiai nieko bendro neturi su ligos gydimu ar profilaktika. Maisto papildas gali praturtinti mitybą tam tikromis medžiagoms, tačiau konkrečių sveikatos sutrikimų negydo.

Tikimės šią informaciją įsidėmės ne tik vartotojai, bet ir atkreips dėmesį papildus pastaruoju metu intensyviai reklamuojantys nuomonės formuotojai“, – pažymi vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Olga Barkovska.

Maisto papildų prekyba Lietuvoje yra reglamentuota. Lietuvoje galima pardavinėti tik notifikuotus maisto papildus, tai reiškia, kad prieš tiekiant į rinką maisto papildui turi būti atlikta kontrolės procedūra, kurios metu vertinama, ar papildas saugus ir tinkamas vartoti.

Ar maisto papildas yra notifikuotas, galima pasitikrinti VMVT internetiniame puslapyje, notifikuotų maisto papildų sąraše, į paieškos laukelį įvedus maisto papildo pavadinimą arba įmonės, teikiančios maisto papildą rinkai, pavadinimą.

VMVT inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video