2024/04/18

 

UŽ ALKOHOLIO VARTOJIMĄ AUTOMOBILIO SALONE – BAUDOS

Asociatyvi nuotrauka

Nuo birželio 1-osios alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, užtrauks baudą nuo 40 iki 100 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą grės bauda nuo 100 iki 140 eurų.

Tai įteisino Seimas, priėmęs Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Už šiuos teisės akto pakeitimus, kuriais įtvirtinta administracinė atsakomybė už neteisėtą alkoholio vartojimą ir gabenimą transporto priemonėse, balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 7 parlamentarai.

Lietuvoje dar 2009 m. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios fiziniams asmenims vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Tačiau už alkoholio vartojimą automobilio salone įprastai iki šiol buvo baudžiamas tik transporto priemonės vairuotojas pagal Administracinių nusižengimų kodekso punktą „Kiti pažeidimai“. Kaip informuoja Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, už minėtą nusižengimą numatyta piniginė bauda svyruoja nuo 10 iki 12 eurų.

ELTA

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Nestosiu kai stabdys

Rekomenduojami video