2024/04/18

 

KODĖL VAIKŠČIOTI YRA NAUDINGA

Kokia yra vaikščiojimo nauda, papasakojo Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Kupiškio savivaldybėje sveikatos stiprinimo specialistė Ugnė Kirdaitė. Autorės nuotrauka

Vienas paprasčiausių ir pigiausių kelių į gerą sveikatą – vaikščiojimas. Tai priemonė, gerinanti tiek fizinę, tiek psichinę žmonių sveikatą.
Dabar labai populiarios žingsnių skaičiavimo programėlės, tačiau persistengti nevalia.

Apie vaikščiojimo naudą, kiek turėtume tam skirti laiko savo dienotvarkėje ir kaip viską daryti taisyklingai, kalbėjomės su Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Kupiškyje sveikatos stiprinimo specialiste Ugne Kirdaite.

Jurga BANIONIENĖ

Kaip judėjimas, fizinis aktyvumas veikia žmogų, kodėl turėtume būti fiziškai aktyvūs?

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus mūsų sveikatai ir gerovei. Jis gali padėti išlaikyti tinkamą kūno svorį, gerinti kraujotaką, stiprinti raumenis, didinti ištvermę, sumažinti riziką susirgti daugybe lėtinių ligų (širdies, diabetu, vėžiu), taip pat turėti teigiamą poveikį ir psichinei sveikatai – sumažinti depresijos ir nerimo simptomus, pagerinti nuotaiką ir savijautą. Be to, fizinis aktyvumas gali padėti pagerinti miegą ir sumažinti streso lygį.

Reikia suprasti, kad jis yra svarbus ne tik sportininkams ar sveikatos entuziastams, bet ir visiems žmonėms, nes padeda palaikyti sveiką gyvenimo būdą ir gerą fizinę bei psichologinę savijautą.

Rekomenduojamas fizinio aktyvumo kiekis priklauso nuo amžiaus, sveikatos būklės ir gyvenimo būdo.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja suaugusiems žmonėms vykdyti bent 150 minučių vidutinio intensyvumo arba 75 minučių didelio intensyvumo aerobinę veiklą per savaitę.

Kaip atrodo taisyklingas ėjimas ir kaip tai daryti, kad nauda būtų kuo didesnė?

Svarbu laikytis teisingos kūno padėties ir judesių, kad būtų išvengta traumų ir maksimaliai panaudotos raumenų ir kaulų sistemos.

Pradedant eiti, reikia laikyti kūną tiesiai, nuleisti pečius ir susikoncentruoti ties tiesia nugara. Negalima išlinkti į priekį ar atgal, įtempti pečių.
Rankas svarbu laikyti natūralioje pozicijoje prie kūno, su lengvai sulenktomis alkūnėmis. Žingsniai turi būti vidutinio dydžio. Per dideli gali sukelti per didelę apkrovą keliams ir sąnariams.

Teisinga kvėpavimo technika yra labai svarbi vaikščiojant. Kvėpuokite nuosekliai, bandykite kvėpuoti per nosį, o ne per burną.
Tinkama ėjimo avalynė turi būti patogi, saugi ir suteikti pakankamą atramą kojoms, kad būtų išvengta traumų ir pėdos skausmų.

Plačiau skaitykite gegužės 16 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Jei vaikščioti būtų sveika, laiškininkai gyventų amžinai.

Rekomenduojami video