2024/07/19

 

TIKRAM KLASIKUI KŪRYBA – VIDINĖS LAISVĖS IŠRAIŠKA

Kompozitorių Mykolą Treščenkiną į Kupiškį prieš daugiau nei dešimtmetį atviliojo šilta pažintis su pedagogo, chorvedžio Vlado Zinkevičiaus giminaičiais. Jurgos Banionienės nuotrauka

Linksmas, plastiškas, laisvas, dėmesį į save atkreipiantis Mykolas Treščenkinas neretas svečias Kupiškyje. Jis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akademinės kompozicijos magistras. Vis dėlto kompozitoriumi Mykolas vadinti savęs nelinkęs: „Kai sukursiu simfoniją, operą ar kitą stambų kūrinį, tada juo ir tapsiu.“

Jis tiesiog labai mėgsta muziką. Stengiasi išlaikyti vidinę laisvę ir nemoka prisirišti prie vienos vietos.
Kas Mykolą atvilioja į Kupiškio kraštą, apie kūrybinį pašaukimą, gyvenimo filosofiją su tikru klaipėdiečiu šiltą gegužės popietę kalbėjomės gamtoje, ypatingoje vietoje.

Jurga BANIONIENĖ

Į Kupiškį atvedė muzikinė pažintis

Pasikalbėti susitikome prie visai netoli Kultūros centro stovinčio senutėlio namo, kur gyveno taip pat muzikas, pirmų Kupiškio rajono dainų švenčių dirigentas, pedagogas, chorvedys Vladas Zinkevičius. Kodėl būtent čia?

„Vienuoliktoje, dvyliktoje klasėje mokiausi Panevėžyje, Vytauto Mikalausko menų mokykloje. Ten susipažinau su muzikologu, dėstytoju Viktoru Januškevičiumi. Ateidavau pas jį į svečius kompaktinių diskų pasiskolinti. Jis turėjo jų labai daug, vien tik klasikos. Jo žmona yra Marija Zinkevičiūtė, chorvedžio V. Zinkevičiaus dukra. Pradėjome bičiuliautis.

Vieną vasarą ji pakvietė mane į Kupiškį, būtent į šią sodybą, atvažiavau, man čia labai patiko. Kaip ir pats Kupiškis.

Marija aprodė visą miestelį, Uošvės Liežuvį, marias, piliakalnį“, – pirmą pažintį su Kupiškio kraštu, prasidėjusią beveik prieš 13 metų, prisiminė M. Treščenkinas.

Ši draugystė tęsiasi iki šių dienų, tad į Kupiškį Mykolas užsuka gana dažnai. Daugiausia dienai paviešėti kartu su V. Januškevičiumi ir jo žmona.
Į šį miestą jis kartais atvažiuoja ir dėl darbų. Bet apie tai vėliau.

Kompozicija – išsipildžiusi svajonė

Pirmiausia rūpėjo daugiau sužinoti apie patį pašnekovą.

M. Treščenkinas yra klaipėdietis. Mokėsi Klaipėdoje, po to atsidūrė Panevėžyje, tada vėl grįžo į gimtinę, Klaipėdos universiteto Menų akademijoje baigė atlikimo meno bakalauro studijas.

Plačiau skaitykite gegužės 13 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Mykolo bičiuliai – Viktoras Januškevičius su žmona Marija Zinkevičiūte.
Nuotrauka iš asmeninio pašnekovo albumo
Klaipėdoje gimęs Mykolas labiau mėgsta žiūrėti į tekantį upės vandenį ar ramiai laiką leisti prie ežero nei prie jūros.
Jurgos Banionienės nuotrauka
Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Šviesios atminties mokytojai .Pagarba JIEMS.

  • Nuostabu!

Rekomenduojami video