2023/06/04

 

DĖL ELEKTROS KAINŲ KOMPENSACIJŲ PRATĘSIMO BUS SPRENDŽIAMA GEGUŽĘ

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad dėl kompensacijų už elektrą buitiniams vartotojams taikymo antrąjį metų pusmetį bus svarstoma gegužę.

„Gegužę bus grįžtama prie šito klausimo ir apsispręsta, ar kompensacijos bus, ar ne“, – LRT radijui trečiadienį teigė I. Žilienė.

Pasak jos, dar anksti kalbėti, ar elektros tarifus gyventojams nuo liepos švelninti reikės – iki tol Valstybinė energetikos reguliavimo taryba turi apskaičiuoti antrojo pusmečio visuomeninio tiekimo tarifą.

„Tai yra viena dedamųjų, pagal kurią taip pat sprendžiama, ar reikia taikyti kompensaciją“, – pažymėjo viceministrė.

I. Žilienės teigimu, pagal galiojančias teisines nuostatas, kompensacijos būtų nustatomos tik tada, kai prognozuojami elektros tarifai būtų virš 40 proc. didesni nei taikomi dabar.

„Yra tokia taisyklė ir jei matysime, kad antrojo pusmečio tarifai tikrai auga ir kaina biržoje yra pakilusi, bus svarstoma dėl kompensacijos“, – kalbėjo ji.

Kartu viceministrė pridūrė, kad sprendimą, ar kompensaciją taikyti, ar ne turės priimti Energetikos ir Finansų ministerijos, o jų parengtą modelį – patvirtinti Vyriausybė.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė.
Josvydo Elinsko (ELTA) nuotrauka

ELTA primena, kad nuo sausio iki liepos visiems elektros buitiniams vartotojams valstybės biudžeto lėšomis padengiama iki 28,5 ct/kWh elektros kainos. Minimalus gyventojų mokamas tarifas siekia 28 ct/kWh.

Vis tik, pastaruoju metu elektros kainos rinkoje krenta. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, kovo 21–28 dienomis vidutinė didmeninė elektros kainos biržoje iki  5,6 ct/kWh ir yra nuo 2021-ųjų rugpjūčio, kai vidutinės savaitės kainos svyravo tarp 7,7–10,7 ct/kWh.

LEA teigimu, tebesitęsiant kainų smukimui, savo tarifus toliau mažina nepriklausomi elektros tiekėjai, kurių pasiūlymai jau virš mėnesio yra žemesni nei valstybės kompensuojamas minimumas.

Agentūros duomenimis, šią savaitę nepriklausomų elektros tiekėjų planų su fiksuota elektros kaina (24 mėn. ir 36 mėn.) vidutinė kaina siekė 25 ct/kWh (dvi laiko zonos) ir 26 ct/kWh (viena laiko zona). Visų trijų tiekėjų siūlomos dviejų laiko zonų naktinio tarifo kainos yra 19–23 ct/kWh, o siūlomos vienos laiko zonos tarifo kainos yra 25–26 ct/kWh.

Lukas Juozapaitis (ELTA)

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video