2024/06/19

 

POEZIJOS DIENĄ – SKIRTINGOMIS KOJINĖMIS Į LĖLIŲ MIŠKĄ

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena; Tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena; Pasaulinė Dauno sindromo diena; Tarptautinė miškų diena; Tarptautinė lėlininkų diena; Tarptautinė Novrūzo diena.

2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji Poezijos diena paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

Nuo 1966 m. spalio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacijos sprendimu kovo 21-oji paskelbta Tarptautine rasinės diskriminacijos panaikinimo diena. Ši diena skirta kovoti prieš rasizmą – bet kurios rasės niekinimą, menkinimą kaip žemesnės.

Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną organizuojama „Spalvotų kojinių“ akcija. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

Kovo 21 d. visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė miškų diena. Pasaulinės miškų dienos minėjimo tikslas – atkreipti dėmesį į visų pasaulio miškų svarbą ir reikšmę mūsų planetai. Šia proga siekiama kalbėti apie miškų ir medžių naudą, svarbą visuomenės gerovei, stiprinti žmonių ryšį su gamta ir miškais, susimąstyti apie miškų naudojimo problemas.

Kovo 21-oji paskelbta Tarptautine lėlininkų diena. Tai profesinė lėlių teatrų darbuotojų šventė. 2004 m. Lietuva tapo Tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA nare. Lietuvos nacionalinis UNIMA centras siekia propaguoti, globoti ir remti Lietuvoje rengiamus Lėlių teatrų festivalius.

Pavasario lygiadienis kadaise buvo laikomas Naujųjų metų pradžia. Aptinkama žinių, kad ši šventė buvo švenčiama dar šumerų ir babiloniečių civilizacijose. Senovės Babilone ji truko 12 dienų. Kiekvieną iš 12-ikos dienų buvo rengiami skirtingi ritualai. Novrūzo šventė, kaip Naujųjų metų pradžios ir gamtos atgimimo šventė, iki šiol labai populiari Afganistane, Azerbaidžane, Kazachstane, Kirgizijoje, Irane, Uzbekistane ir kitose šalyse. Šventės metu ant stalo privalo būti 7 patiekalai, saldumynai ir dažyti kiaušiniai.

HOROSKOPAS kovo 21 d.

Pixabay nuotrauka

AVINAS. Didelis išsiblaškymas ir patiklumas bei ne vietoje ir ne laiku vartotas alkoholis gali įvelti į problemas. Vakare pasistenkite būti kuo blaivesni ir praktiškesni.

JAUTIS. Diena gali būti kiek keista. Galbūt atrodys, kad kažkas jaukia jūsų planus. Pažįstamas asmuo gali prašyti patarimo arba siekti jūsų dėmesio. Vakare rinkitės ramybę, venkite šurmulio, abejotinų kontaktų.

DVYNIAI. Šiandien vakare prasidės mėnulio jaunatis. Iki to laiko nuo pat ryto jūsų emocijos banguos ir blaškys į kraštutinumus. Pasyvumą keis aktyvumas ir įžūlumas. Regis, skubėsite pabaigti neatidėliotiną darbą. Būkite apdairūs.

VĖŽYS. Jeigu šiandien pademonstruosite savo principus, vertybes, pilietinę ar teisinę poziciją, sulauksite atgarsio. Atsiras pritariančių, bendraminčių, tačiau galite sulaukti ir piktos kritikos.

LIŪTAS. Permaininga diena. Iki pavakarių pravartu užbaigti tvarkyti skubų finansinį reikalą, įvertinti kolektyvinio darbo rezultatus ir pan. Vakare, prasidedant jaunačiai, būkite pozityvūs ir pasitikintys.

MERGELĖ. Ši diena nėra tinkama bylinėjimuisi, tarpininkavimui, konkursams. Nesielkite priešiškai su partneriu, vaikais, nes pasekmės nedžiugins. Tačiau kūrybinei, mokslinei veiklai ši diena gana palanki.

SVARSTYKLĖS. Nuo pat ryto mintys suksis ne tiek apie darbą, kiek apie įvaizdį, sveikatą ir ateities planus. Susikaupkite, jei reikia laikyti egzaminą ar įskaitą. Vakare labai svarbu bus darnūs santykiai, nes jų pobūdis fiksuosis ilgesniam laikui.

SKORPIONAS. Stiprės nuotykių, malonumų troškulys. Jeigu turite vaikų, prioritetą teikite jiems. Jų problemos jiems gali atrodyti milžiniškos, o jūs galite padėti jas įveikti be ypatingų pastangų.

ŠAULYS. Galite nekaip jaustis dėl smulkių negalavimų, prislėgtumo. Tuo metu darbas, verslas reikalaus daug energijos. Užbaikite tai, ką būtina, o naujovių dar nepradėkite. Vakaras stimuliuos naujiems startams.

OŽIARAGIS. Nuo jūsų minčių ir įsitikinimų priklauso, kas labiau pildysis – geri norai ar blogos nuojautos. Su gebėjimu argumentuoti galima išlaviruoti bet kokioje situacijoje ir ją pakreipti savo naudai.

VANDENIS. Šiandien gali kilti problemų, jei būsite išsiblaškę ir nepakankamai dėmesio skirsite finansiniams bei materialiniams klausimams. Atidžiau skaičiuokite, planuokite. Šio vakaro pokalbiai gali nulemti kai ką svarbaus.

ŽUVYS. Vakare prasidės jaunatis, todėl laukia įtempta diena, jei esate apsikrovę nebaigtais darbais. Jautriai reaguosite net į menkiausią kritiką ir nesėkmę. Svarbu vakare išlikti ramiems, būti saugioje aplinkoje.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video