2023/06/03

 

ŽEMĖS DIENĄ – SKLIDINAS LAIMĖS PAVASARIO LYGIADIENIS

Algirdo Gasiūno nuotrauka

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena; Pavasario lygiadienis; Pasaulinė burnos sveikatos diena; Tarptautinė laimės diena; Prancūzų kalbos diena.

Žemės diena – kasmet kovo pabaigoje Jungtinių Tautų kvietimu rengiama šventė atspindi ekologines ir žmonijos problemas. Jos metu pasaulio didžiųjų miestų ir sostinių varpai susišaukia astronominio lygiadienio minutės tikslumu. Šventę lydi gamtosaugos akcijos, kultūrinės programos. Nuo šios dienos prasideda pavasario talkų metas, kabinami inkilai, sodinami medžiai.

Lietuvoje Aukščiausioji Tarybas-Atkuriamasis Seimas oficialiai Žemės dieną įteisino 1992 metais.

Pavasario lygiadienis – saulės grąžos šventė. Nuo šios šventės diena vis ilgėja, o naktis trumpėja. Kasmet apie kovo 20-21 d. visuose Žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Tai astronominio pavasario pradžia, nes nuo šio meto dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir vis ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties).

2012 m. jubiliejiniame, 100-ajame, Pasaulio odontologų federacijos (FDI) kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis. Pasaulinės burnos sveikatos dienos tikslas – supažindinti visuomenę su burnos sveikatos reikšme bendrai sveikatai. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydytos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus.

Tarptautinę laimės dieną minėtina paskelbė Jungtinės Tautos 2012 m., tačiau šventės iniciatorė Pietų Azijos valstybė Butanas, laikoma viena laimingiausių šalių pasaulyje.

Tarptautinės laimės dienos tikslas – raginti visas pasaulio valstybes aktyviai siekti, kad būtų gerinama žmonių psichologinė, fizinė ir socialinė savijauta. Šią dieną organizuojamos iniciatyvos, skatinančios žmonių emocinės sveikatos stiprinimą, sąmoningumo ir dėmesingumo ugdymą. Laimė priklauso nuo žmogaus gebėjimo valdyti savo lūkesčius ir matyti šviesiąją gyvenimo pusę. Džiaugsmo jausmą patiriame tuomet, kai realybė viršija mūsų lūkesčius.

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) paskelbė kovo 20-ąją Tarptautine prancūzų kalbos (frankofonijos) diena. Prancūzų kalba yra viena iš šešių JTO oficialių kalbų.

HOROSKOPAS kovo 20 d.

Pixabay nuotrauka

AVINAS. Labai lengva tai, kas padaryta gero, paversti niekais. Gali būti, kad dėl alkoholio ar netinkamų pagundų turėsite problemų. Saugokitės infekcijų, apsinuodijimo.

JAUTIS. Šiandien ta diena, kuri leis geriau suvokti savo galimybes ir perspektyvas. Ji gali būti labai smagi, ypač jei nesate užsidarę tarp keturių sienų ir tenka nemažai bendrauti. Džiugins taiklūs komplimentai.

DVYNIAI. Jeigu būtina, šiandien iš pat ryto tvarkykite dokumentus, kreipkitės į valdžią dėl leidimų, oficialių raštų, patvirtinimų, atsiskaitymų. Neblogai būtų pasikonsultuoti su jums aktualaus klausimo žinovais.

VĖŽYS. Šiandien turėtų gerai sektis. Galbūt nustebins kolega ar pažįstamas iš užsienio ir sukels minčių apie rimtas permainas savo gyvenime. Kita vertus, bus lengva suklysti, jeigu teks staiga rinktis vieną iš kelių pasiūlymų.

LIŪTAS. Šiandien galite kažko atsisakyti dėl to, kad keičiasi aplinkybės. Galbūt nutrūks vilčių nepateisinę santykiai, kils moralinių ir vertybinių dilemų. Galite gauti gerą darbo pasiūlymą.

MERGELĖ. Ši diena palanki tarpininkauti, konsultuoti, dalyvauti konkursuose, derybose ir t. t. Pasitelkite kantrybę, atidumą ir humoro jausmą.

SVARSTYKLĖS. Kai kuriems iš jūsų šios dienos įvykiai, įspūdžiai praskaidrins kasdienybę. Kitiems tai bus įprasta darbo diena. Bet kuriuo atveju nuotaika turėtų būti nebloga, jei pernelyg nesigilinsite į globalines problemas.

SKORPIONAS. Šiandien nebeatidėliokite svarbių reikalų, vizitų, kurie jau turėjo įvykti. Regis, kūrybinis įkvėpimas, aktualus interesas suteiks energijos arba iškalbos antplūdį. Tai gali būti susiję su aktyvumu stengiantis dėl vaikų, savireklamos ar verslo.

ŠAULYS. Trokšite komforto, prabangos, patogumų. Galbūt kažką rimtai pertvarkysite. Galite išgirsti priekaištų ir pastabų, kad jums visų pirma derėtų keisti save, savo elgesį.

OŽIARAGIS. Jūsų žodis šiandien turės galios, bus įtaigus, todėl savo argumentais galėsite bet ką nuginkluoti. Energiją nukreipkite į darbą ir kūrybą, o ne į tuščius plepalus.

VANDENIS. Šiandien neblogai tęsite suplanuotą veiklą ir be pastangų judėsite pirmyn. Gali pasitarnauti konfidenciali informacija arba seniau sukauptos žinios.

ŽUVYS. Tai gali būti „derliaus rinkimo“ diena, kai po ilgų pastangų išryškės rezultatai ar perspektyvos. Tai gana trapu, todėl elkitės atsakingai. Jums turėtų padėti pažįstami žmonės.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video