2023/12/03

 

TEISMAS PANAIKINO VRK SPRENDIMĄ ŠALINTI KĘSTUTĮ TUBĮ IŠ RINKIMŲ

Kęstutis Tubis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) antradienį nusprendė panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą šalinti iš mero rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatą į Anykščių rajono merus Kęstutį Tubį.

K. Tubis LVAT apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą, kuriuo komisija nutarė naikinti politiko registraciją tiesioginiuose mero rinkimuose. VRK tokį sprendimą priėmė, remdamasi šių metų vasario 2 d. Panevėžio apygardos teismo priimtu apkaltinamuoju nuosprendžiu K. Tubio byloje dėl prekybos poveikiu. Teismas uždraudė politikui ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Buvęs LVŽS kandidatas į Anykščių rajono merus K. Tubis pirmame rinkimų ture surinko 29,39 proc. rinkėjų balsų ir buvo patekęs į antrąjį rinkimų turą su socdemų kandidatu į merus Dainiumi Žiogeliu, kuris pirmame ture surinko 19,45 proc. rinkėjų balsų.

VRK panaikinus K. Tubio registraciją mero rinkimuose, į antrą rinkimų turą vietoje minėto politiko pateko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į Anykščių rajono merus Sigutis Obelevičius.

ELTA primena, kad vasario 2 d. Panevėžio apygardos teismas, patenkindamas prokuratūros apeliacinį skundą, buvusį Anykščių merą K. Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu.

Teismas K. Tubiui skyrė 9,9 tūkst. eurų baudą, taip pat 1 tūkst. eurų vertės turto konfiskavimą bei uždraudė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Panevėžio apygardos teismas K. Tubį kaltu dėl korupcijos pripažino viename iš bylos epizodų, o dėl kitų epizodų paliktas galioji išteisinamasis pirmos instancijos Utenos apylinkės teismo sprendimas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, ikiteisminio tyrimo duomenimis, tuometinis Anykščių rajono savivaldybės meras ir savivaldybės tarybos narys K. Tubis nuo 2018 metų spalio iki 2019 metų vasario galimai naudojosi savo tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Pareigūnai buvo gavę duomenų, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019-ųjų metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Palankaus teismo sprendimo sulaukęs K. Tubis: džiaugiuosi, kad anykštėnai nepatikėjo VRK paskleista informacija

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) nutarus iš dalies tenkinti buvusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidato į Anykščių rajono merus Kęstučio Tubio skundą dėl jo pašalinimo iš tiesioginių merų rinkimų, politikas neslėpė, kad džiaugiasi sulaukęs palankaus teisėjų sprendimo.

Pasak jo, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turėtų dirbti savo darbus, o ne „politikuoti“. Be to, kandidatas į merus tvirtina, kad būtų iškovojęs mero postą dar pirmajame rinkimų ture, jeigu komisija nebūtų įsikišusi į rinkimų procesą.

„Džiugu, kad žmonių balsai neprarasti, bet jaudulio ir neteisingumo jausmo… Sunku jį išsakyti. Manau, kad VRK negali politikuoti, ji turi tik organizuoti rinkimus ir juos teisingai pravedinėti, skaičiuoti balsus. Iš savo pusės mes padarėme viską sąžiningai, dorai“, – antradienį Seime surengtos spaudos konferencijos metu teigė politikas.

„Labai džiaugiuosi, kad anykštėnai nepatikėjo kovo 3 d. VRK paskleista informacija dėl išankstinės nuomonės, kad jeigu balsuosite už Kęstutį Tubį, tokiu atveju jūsų balsai bus panaikinti, jie bus neužskaitomi – kas ir buvo padaryta vėliau“, – tęsė jis.

„Manau, jeigu VRK nebūtų dariusi to veiksmo politizuoto, aš būčiau laimėjęs (mero rinkimus – ELTA) pirmame ture“, – neabejojo kandidatas į Anykščių merus.

Klausiamas, kaip po LVAT išaiškinimo turėtų klostytis rinkimai, K. Tubis pabrėžė, kad Anykščių rajone turėtų būti surengti nauji rinkimai. „Antras turas turi būti rengiamas naujai“, – konstatavo jis.

Mano, kad J. Petkevičienė turėtų prisiimti asmeninę atsakomybę

Antradienį Seime surengtos spaudos konferencijos metu, Aušrinė Norkienė nurodė, kad „valstiečių“ frakcija nutarė pasikviesti VRK pirmininkę Jolantą Petkevičienę į posėdį. Pasak politikės, toks susitikimas turėtų įvykti jau kitą savaitę.

„Šiandieną pakvietėme Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkę Jolantą Petkevičienę į susitikimą su frakcija. Ji ateina ir dalyvaus mūsų frakcijos posėdyje kitą trečiadienį, kovo 22 d.“, – nurodė ji

.„Kaip frakcija tikrai turėsime nemažai klausimų Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkei – apie darbą šių rinkimų metu. Kalbėsime, kad, iš tikrųjų, buvo tokių Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimų, dėl kurių buvo ne vienas kreipimasis į teismą“, – aiškino politikė.Reaguodama į LVAT sprendimą dėl K. Tubio, A. Norkienė akcentavo, jog dėl kilusio teisinio chaoso J. Petkevičienė turėtų pasitraukti iš komisijos pirmininkės posto.

„Manau, kad šiuo atveju, tikrai turės asmeninę atsakomybę prisiimti Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė. Aš suprantu, kad tai yra neseniai paskirta pirmininkė, bet jeigu jai sudėtingos šitos pareigos, aš manau, kad būtų garbinga jai perleisti jas kitam žmogui“, – kalbėjo „valstiečių“ frakcijos seniūnė.

Parengta pagal ELTOS inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video