2023/12/01

 

MERO TEISMAS – ARTĖJAMA PRIE FINIŠO

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusių metų lapkričio 30 dieną pradėjo nagrinėti Panevėžio apygardos prokuroro apeliacinį skundą dėl išteisinamojo Panevėžio apygardos teismo nuosprendžio Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko ir Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės baudžiamojoje byloje. Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Kovo 14 dieną Lietuvos apeliaciniame teisme vyko Kupiškio rajono mero ir Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės baudžiamosios bylos dėl kyšininkavimo, neteisėto veikimo ar neveikimo, prekybos poveikiu, pasinaudojant įtaka, dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu nagrinėjimo posėdis.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Artėja sprendimas

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Venta Valčackienė informavo, kad posėdyje dalyvavo abu išteisintieji ir jų gynėjai. Buvo pasakytos baigiamosios kalbos.

Baigiamosiose kalbose prokurorė prašė pateiktą apeliacinį skundą tenkinti ir priimti apkaltinamąjį nuosprendį, o išteisintieji ir jų gynėjai – prokuratūros apeliacinį skundą atmesti kaip nepagrįstą ir palikti galioti pirmosios instancijos teismo priimtą išteisinamąjį nuosprendį.

Apeliacinio teismo sprendimas šioje byloje planuojamas skelbti 2023 metų balandžio 27 dieną.

Priešistorė

Panevėžio apygardos prokuratūra rugsėjo 9 dieną kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su apeliaciniu skundu dėl išteisinamojo Panevėžio apygardos teismo nuosprendžio Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko ir Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės byloje. 

Meras buvo kaltinamas dėl reikalavimo duoti kyšį ir jo priėmimo, prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo ir kurstymo suklastoti dokumentą, o Kupiškio kultūros centro direktorė – dėl reikalavimo duoti kyšį ir jo priėmimo, prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo.

Išteisinamąjį nuosprendį Panevėžio apygardos teismas buvo priėmęs praėjusių metų rugpjūčio 24 dieną. Šios bylos nagrinėjimas teisme tęsėsi daugiau nei metus.

Išteisinamąjį nuosprendį apskundusi prokuratūra prašė panaikinti apygardos teismo nuosprendį ir išteisintuosius pripažinti kaltais dėl visų jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Lietuvos apeliacininio teismo pirmininko padėjėja V. Valčackienė informavo, kad išteisinamąjį nuosprendį apskundusi prokuratūra prašė panaikinti apygardos teismo nuosprendį ir išteisintuosius pripažinti kaltais dėl visų jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Prokuratūra D. Bardauskui prašė skirti subendrintą 64 800 Eur baudą ir atimti teisę 6 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, viešajame ir privačiame sektoriuose, o J. Janušonienei – 42 500 Eur baudą ir 3 metams atimti teisę dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, privačiame ir viešajame sektoriuose.

Taip pat apeliaciniame skunde išdėstytas prašymas kaip kyšininkavimo rezultatą iš D. Bardausko konfiskuoti 6 000 Eur, o iš J. Janušonienės – 4 000 Eur, be to, kaip prekybos poveikiu rezultatą iš abiejų išteisintųjų konfiskuoti 3 000 Eur ir tiek pat konfiskuoti iš Kupiškio kultūros centro sąskaitos.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nu jau neliginkit Paliulio su Zelenskiu , Zelenskis tai dar ir teisę baigęs o Paliulis nekivaizdiniu baigė muzikos mokytoju tai yra didžiulis skirtumas o taip tai profkė su santechniko specialybe už tai ir nežino apie Kupiškio raj, nei gatvių nei prie marių pakrančių nors 8 metus taryboje ar supranta už ką spaudžia miktuką priimdamas rajonui įstatymą ir gi abejonė

 • UK prezidentas teisininkas gerbiamas vate nesilyginkite turėkite ne tik akvatos bet ir sarmatos taip ir kabinate makaronus žmonėms važiuokite į naisius ir kabinkite juos ant karbauskio išdrošto PIZIAUS

 • Mero ūkiškumo reikalus teismai nagrinėja, o nuo kada mokytojo profesija yra blogis ?

 • leiskite nusižvengti su valstiečių patriotiškumu karbauskis nebalsavo nei už Europos nei už stojimą į NATO t o paliulis garbingai neša karbauskio vėliavą tokie neatsiverčia, ir nepasakys kam priklauso krymas

 • Nu jo…. Zelenskis irgi buvo tik komikas. Baisiausiomis valandomis liko padorus ir ištikimas Tėvynei. Taigi, nebijokime atrodančių silpnais.

 • RINKĖJA VATNIKĖ PALIULĮ SULYGINO SU ZELENSKIU TAI ANT KIEK VATOS PRIKIMŠTOS GALVOS TAI KODĖL NE SU PAČIU DIEVU O GAL JAU DIEVĄ LYGINA SU pALIULIU NU NETNKA JIS BŪTI MERU JAU IR PATYS PRIPAŽISTATE IR SIULOTE PAGALBININKUS PRANSKŪNĄ,BET MES JUK RENKAM MERĄ O NE KALIAUSĘ kAIP TIEK . NETURĖTI PROTO KARBAUSKINIAI IŠ KAILIO PER TAS DIENAS IŠSINERS BELEISDAMI KALBAS SAKO KAD JAU MERAS NUTEISTAS KO NORĖTI KAI RANKENOS PLŪGO LENDA IŠ KIŠENIŲ O SU MERO ŠMEIŽIMAIS TAI SUSILAIKIKITĘ NE JUMS TEISTI NENUTEISTĄ

  • O tau Šnipeliškyje leidžia internetu naudotis? Pažanga

 • Rašytojui (ai), rašantiems apie paskutinio teismo:) išaiškinimus. Jei nesuprantate teksto, perskaitykite jį kelis ar keliolika kartų. Tačiau jūs galimai tyčia , sąmoningai klaidinate skaitytojus kada buvo įnešti pinigai į savivaldybės kasą. Stengdavausi nekreipti dėmesio į panašias rašliavas , bet viskam turi būti saikas… Siūlau , žvelgiant į ateiti , gerai pagalvoti prieš leidžiant žodžius į viešą erdvę , tai liečia ir kai kuriuos mano Facebook paskyrų komentatorius.

  Dainius Bardauskas

 • Mero Bardausko fanai, atkreipkit dėmesį, kad tik šis paskutinis teismas išsiaiškino, kad galimai pavogtus pinigus meras grąžino tik tada, kai buvo paleistas iš kameros. Ir tai NE smulkmena. O dėl V. Paliulio- nepergyvenkit, Ukrainos prezidentas V. Zelenskis, buvęs JAV prezidentas R. Reiganas – aktoriai – ir puikūs prezidentai.

 • Nieko gero iš dabartinio mero,jei būtų toks sąžiningas ir nekaltas,netampytų po teismus,tegul garbingai atsistatydina ,tuomet būtų didesnė galbūt pagarba….

 • Rinkti V Paliulį, kuris be protingesnių padėjėjų atramos bus gana bejėgis yra nesąmonė. Stiprų ir patyrusį rinksim, dabartinį Merą, o tas kuris per skystas tegu dar mokosi ir mokosi.

  • Žulikai už žulikus.. Kokie kupiškėnai, toks ir meras….. Baudžiauninkai….

 • Išsirinks pavaduotojais Aukštikalnį ir Pranckūną ir viskas bus gerai.

 • Ger. Dainius Bardauskas, kaip meras yra ūkiškas su gera komanda. O Vidmantas Paliulis, jis gi muzikos mokytojas ir neturi komandos.

  • Ger. Vidmantas Paliulis muzikos mokytojas. Dirbęs su vaikais. O Dainius bardauskas, jis gi veterinorius. Jam dirbti ti su gyvuliais. Su žmonėmis dirbti nemoka.

 • Atvirai pasakius , pas mus nėra iš ko rinkti mero . Esamas gal ir nieko , bet labai kerštingas ir + konservatorius .
  Valstiečai gaėjo išrinkti ,pavz. Auštikalnį , Pranckūną ir eilę kitų … Šitas yra per silpnas .

 • Nepasitikiu tokiu meru, jei vienakart išsisuko, tai ir toliau taip darys. Lietuvoje nebus niekad teisybės, jei į visą tai žiūrėsime su pasigailėjimo, su atlaidumu. Taigi brangieji tuomet nedejuokit kodėl ner teisybės, kodėl valdžia lobsta, kodėl vieni skursta kiti nežino kur turtus be slėpti.

 • Visi buvę Teismai išteisino Merą , jeigu toks jau kaltas , tai niekas neišteisina, o pasodina. Reiškia nebuvo už ką! Sveikatos jam ir tegu tik lieka pareigose, nes konkurentas tai tik pagrajint , o ne vadovas

  • Buvo tik vienas teismas, kuriame dabartinis meras išteisintas. Prieš daug metų buvo kitas teismas, kuriame meras nuteistas pagal baudžiamąjį kodeksą. Bet visi pamiršo šį faktą ir laiko merą šventuoju.

  • Nu labai keistas išteisinimas: ėmė, bet ne sau. T.y 7 man, 7 savivaldybei. 🙂 🙂 🙂

 • Išteisino vienas teismas išteisins ir kitas Panevėžio meras turėjo ne tiek teistumų ir išrinktas iš pirmo karto taip kad pasitikėkime savo meru ir balsuokime ramiai

Rekomenduojami video