2024/04/24

 

GALIME LIKTI BE SUSISIEKIMO TARPMIESTINIAIS AUTOBUSAIS

Jurgos Banionienės nuotrauka

Ne visi gyventojai važinėja automobiliais. Lietuvoje dar neišnyko maršrutiniai tolimojo susisiekimo autobusai.

Vis dėlto šiandien jiems yra iškilusi reali išnykimo grėsmė. Kovo 31 dieną baigiasi dabartinių vežėjų tolimojo susisiekimo maršrutais sutartis su Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA).

Kol kas paskelbto naujų vežėjų atrankos konkurso niekas dar nelaimėjo. Konkurso tvarka apskųsta teismui. Teismas jį laikinai sustabdė.

Taigi nuo balandžio 1 dienos dalis gyventojų gali likti be susisiekimo autobusais.

Nuo balandžio stabdomi pardavimai ir informacijos teikimas keleiviams apie tarpmiestinių autobusų eismą portale www.autobusubilietai.lt, autobusų stotyse, turizmo centruose ir kituose informacijos kanaluose.

Kaip ši situacija gali atsiliepti Kupiškio gyventojams, kurie naudojasi viešuoju transportu?

Pasak V. Braknio, bendrovės ir privatūs maršrutai Kupiškis–Panevėžys laikomi priemiestiniais, nes kerta tik vienos savivaldybės ribas. Tokiems maršrutams leidimus išduoda Savivaldybė. Taigi minėta pertvarka jų neliečia.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Tai neliečia priemiestinių maršrutų

Iš Kupiškio šiandien galime nuvažiuoti ne tik į apskrities centrą Panevėžį, bet ir į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius. Yra susisiekimas ir su aplinkiniais rajonais.

UAB „Kupiškio autobusų parkas“ direktoriaus Virgilijaus Braknio pasiteiravome, kokie pokyčiai gali laukti kupiškėnų, norinčių keliauti tolimojo susisiekimo maršrutais.

Pasak V. Braknio, jų įstaiga nedalyvauja LTSA konkurse, nes neturi naujų, keliamus reikalavimus atitinkančių autobusų.

Pertvarka gali paliesti jų maršrutą Kupiškis–Vilnius. Gali jo ir nebelikti. Nebent konkurso laimėtojai juos kaip subrangovus paprašytų teikti pavėžėjimo paslaugą šiuo maršrutu. Bet ir tada reikės, kad autobusas atitiktų keliamus reikalavimus, reikiamus gamybos metus.

Plačiau skaitykite kovo 9 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nieko, atsiras kas privačiai pavežės manau. Jei valstybė sugeba tik atimt, jei lietuviai dar visai neatbukę, manau užsiims saviveikla žmonės.

  • Jau pasiekti autobusiuku Subačiaus miestelį nebeįmanoma. Mankštinkit seneliai, kojytes, minkit dviratukus, o geriausia – nusipirkite paspirtukus….

  • Jeigu taip nutiks, tai nutiks visur : ir Rokiskiui, ir Birzams, ir Pasvaliui ir visiems rajonams Lietuvoje. Birzieciu laikrastis irgi tokia zinia parase, bet gal to ir nutarta nebus, nes tik svarstoma dar.

  • Uždarykite Kupiškį ir neliks problemų.Kam atiteks Kupiškio rajonas?

  • kaip straipsnio pradžioje rašoma, kad dar neišnyko maršrutiniai tolimojo susisiekimo autobusai, tai kaip tik reikia skatinti šį susisiekimo transportą, dėl taršos mažinimo, dabar tai tik lieka kalbose: ekologija, klimato atšilimas, tarša… Daugelis nesutiks kad nepatogu, žymiai greičiau savo automobiliu galima pasiekti reikiamą tikslą, bet turi išlikti šis transportas. O ši situacija eilinį kartą parodo valdžios nesugebėjimą atlikti savo darbus

  • Tai ir gerai , kad graži autobusų stotis o jei būtų lūšna vėl būtų blogai, kad neturim jos ,o kad autobusai nuimami tai tikrai blogai nes nevisi turi savo mašinas o nuvažiuoti į kitus rajonus reikia ir į Kauną ir į Vilnių taip pat ir kitus miestus šią problemą turi spręsti susisiekimo ministerija juk negalima žmonių palikti be susisiekimo .Ne gera nuomonė kad nieks nevažiuoja keleivių nėra tai ne tiesa keleivių yra nes pats naudojosi ir matau tikrą situacija kaip yra.

  • Užtat autobusų stotis didelė ir graži,

Rekomenduojami video