2023/12/06

 

APIE GIMTOSIOS KALBOS SVARBĄ IR VERTĘ

Kupiškio etnografijos muziejus pakvietė į bendrą Kupiškio viešosios bibliotekos, muziejaus ir Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus organizuotą renginį, skirtą lietuvių kalbos dienoms.

Kupiškio etnografijos muziejuje praėjusį antradienį vyko lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys „Žodžio kelionė“.

Čia pagerbti kupiškėnai, puoselėjantys savo gimtąją kalbą, kupiškėnišką tarmę. Paskaitą skaitė viešnia – kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, profesorė Jolanta Zabarskaitė.

Jurga BANIONIENĖ

Didžiausia vertybė

Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Jūra Sigutė Jurėnienė kalbėjo, kad prieš 24 metus Jungtinės Tautos paskelbė, kad reikia minėti gimtosios kalbos dieną. Tarptautinė gimtosios kalbos diena yra vasario 21-oji.

„Šiandien ta proga ir susirinkome, kad pakalbėtume apie savo gimtąją kalbą ir ne tik apie ją. Europos vertybė yra daugiakalbystė. Tai puikus dalykas, nes mokėjimas ir gebėjimas kalbėti keliomis kalbomis tam tikras žmogaus ugdymasis. Bet turbūt niekas nedrįs prieštarauti, kad gimtoji kalba – žmogaus prigimties pažinimas, ji didžiausia vertybė, kuri suteikia išlikimą. Moksle išryškėja tautos protas, mene – jos kūrybiškumas, politikoje – laisvės suvokimas, bet kai kalbame apie kalbą, suprantame, kad ji yra žmogaus pasaulėžiūros, pasaulėjautos, identiteto atskleidimas ir prasmė“, – pabrėžė J. S. Jurėnienė.

Įteikė padėkas

Renginyje dalyvavęs rajono meras Dainius Bardauskas kartu su Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldiene padėkojo būreliui kupiškėnų, prisidedančių prie gimtosios kalbos, kupiškėniškos tarmės puoselėjimo, garsinimo.

Padėkos įteiktos tautodailininkui Gintautui Vaitoniui, Trečiojo amžiaus universiteto literatūros ir poezijos fakulteto dekanei Liudai Kopūstienei, Subačiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Vitai Špokauskienei, Povilo Matulionio progimnazijos mokinėms Unei Banionytei ir Akvilei Kurulytei, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos lituanistei Nidai Mikšienei ir gimnazistams Orintai Aleknaitei ir Povilui Uckui. Padėka bus perduota ir Subačiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Linai Kilienei.

Renginį nuspalvino smagus Kupiškio kultūros centro Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ku-kū“ pasirodymas.

Režisierės Vitos Vadoklytės parengti vaikai parodė spektaklį „O, kalnas!“, sukurtą pagal knygą „Kupiškio krašto archeologinės ir mitologinės vertybės“.

Plačiau skaitykite kovo 4 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo dalyviams vaidino Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ku-kū“ aktoriai.
Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Skapiškis-jėga !

Rekomenduojami video