2024/06/16

 

BALSAVIMAS DĖL DRAUDIMO PARDAVINĖTI AUTOMOBILIUS SU VIDAUS DEGIMO VARIKLIAIS ATIDĖTAS

Kristinos Valytės nuotrauka

Penktadienį ES pirmininkaujančios Švedijos atstovas spaudai pranešė, kad atidėtas balsavimas dėl draudimo nuo 2035 metų Europos Sąjungoje pardavinėti vidaus degimo varikliais varomas transporto priemones.

Jis pridūrė, kad ES šalys „grįš prie šio klausimo tinkamu laiku“.

Balsavimas, kuris iš pradžių buvo numatytas antradienį, buvo laikomas formalumu, nes ES šalys ir Europos Parlamentas pasiekė sutarimą šiuo klausimu praėjusių metų spalio mėnesį.

Tačiau Vokietijos transporto ministras Volkeris Wissingas iš valdančiosios verslui palankios FDP partijos anksčiau šią savaitę išreiškė nepritarimą pardavimų draudimui ir pagrasino, kad Berlynas draudimo nepalaikys.

Jis teigė, kad Europos Komisija dar nepateikė papildomo įstatymo projekto, kuriame būtų numatyta, kaip po 2035 metų ES būtų galima registruoti lengvuosius automobilius ir sunkvežimius, naudojančius klimatui neutralų kurą.

Pažadėtasis siūlymas buvo dalis praėjusią vasarą pasiekto susitarimo, kuriuo siekiama gauti FDP paramą pardavimų draudimui.

Be Vokietijos paramos balsų dauguma buvo mažai tikėtina, todėl balsavimas buvo atidėtas.

Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris, taip pat priklausantis FDP, buvo tarp tų vyriausybės narių, kurie palaikė V. Wissingo pasipriešinimą.

Živilė Aleškaitienė (DPA)

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video